fbpx

Reťazec Pepco sťahuje z predaja tieto výrobky. Nemáš ich náhodou doma?

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Pixabay

Sieť predajní Pepco zverejnila dva druhy výrobkov, ktoré kvôli nesplneným normám bezpečnosti stiahla z predaja. Zákazníci ich môžu ihneď vrátiť.

Jedná sa o tento produkt: Balóny svietiace v tme 5 ks 12″ Halloween, číslo položky: 594281, EAN kód: 2200159428160.

„Nespĺňa požiadavky Nariadenia EÚ o bezpečnosti hračiek zo dňa 20. 10. 2016, z dôvodu prítomnosti nebezpečnej chemickej látky vo výrobku v koncentrácii presahujúcej povolený limit, t.j. nazáklade vykonaných testov bola zistená prekročená hladina migrujúcich nitrozamínov, čo predstavuje riziko nepriaznivých účinkov na ľudské zdravie súvisiace s vystavením sa látke a predstavuje hrozbu pre bezpečnosť a zdravie používateľov,“ informuje spoločnosť na svojej web stránke.

Druhým produktom, ktorý sieť predajní Pepco stiahla z predaja je: Detská trojkolesová kolobežka so svietiacimi otočnými kolesami PLU 349550. „Na základe vykonaných testov sa zistilo, že výrobok nevyhovuje európskej norme EN 71-1, ktorá stanovuje mechanické a fyzikálne vlastnosti hračiek,“ odôvodnila spoločnosť.

Sieť predajní Pepco žiada zákazníkov, aby zakúpené produkty vrátili do najbližšej predajne. Náklady za nákupy im budú vrátené a nie je nutné predkladať doklad o kúpe výrobku.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie