Po nástupe Martiny Flašíkovej do čela Slovenskej televízie a rozhlasu (STVR) dochádza k úprave programovej štruktúry. Niektoré zo stabilných formátov dostali definitívnu stopku a otázkou zostáva, ktorým reláciám ešte zazvoní pomyselný umieračik.
Nová generálna riaditeľka STVR, Martina Flašíková, ohlásila nedávno zásadné zmeny v programovej štruktúre verejnoprávnej inštitúcie. Pre Medialne.sk sa vyjadrila, že je najvyšší čas zanalyzovať, ktoré programy si ešte zachovávajú svoj význam a prinášajú divákovi pridanú hodnotu, a ktoré už strácajú dych.
Koniec obohraným reláciám
Koniec na obrazovke dostala napríklad obľúbená relácia Milujem Slovensko, ktorá bežala na obrazovkách Slovenskej televízie od roku 2013 a ktorú sprevádzali mená ako Martin Nikodým, Adela Vinczeová či Dano Dangl. Hoci mal tento formát stabilnú sledovanosť, vedenie STVR usúdilo, že je čas na zmenu.
„Niekedy mám pocit, že sa točíme dookola – tí istí hostia, tie isté vtipy, ten istý „puk“, ktorý navštívil tú istú dedinu už šiestykrát,“ zdôraznila Flašíková, podľa ktorej niektoré relácie už stratili pôvodnú iskru a diváci si zaslúžia svieže a novšie formáty.

Milujem Slovensko napokon prešlo na obrazovky komerčnej Televízie Joj, o čom sme informovali pred pád dňami. Diváci podľa denníka Plus 1 deň uvidia populárnu reláciu už čoskoro.
Ďalším formátom, ktorý sa neobjaví v jesennej programovej ponuke, je pomerne nová relácia Sieň slávy, ktorú uvádzal Vladimír Kobielsky a na obrazovkách ju STVR vysielala od októbra 2024.
Riaditeľka sa pozrie na zamestnancov zblízka
Aký osud čaká iné relácie, ktoré televízia vysiela dlhé roky, je otázne. V týchto týždňoch totiž prebieha interný audit v obidvoch zložkách verejnoprávneho vysielateľa.
Audit prichádza na rozhodnutie novej generálnej riaditeľky, ktorá sa chce pozrieť na to, či STVR dodržuje účely „efektívneho a kvalitného plnenia verejnoprávneho poslania a zabezpečenia programov v súlade so zákonom“, informoval Nový Čas.
„Je nevyhnutné, aby jej vnútorná organizačná štruktúra, procesy v oblasti riadenia ľudských zdrojov a pracovnoprávne vzťahy boli efektívne a transparentné. Aj z vyššie uvedených dôvodov je potrebné zrealizovať kompletný personálny audit zo strany nezávislého externého subjektu,“ znie v dokumente, ktorý dostali zamestnanci telerozhlasu.
(Článok pokračuje na ďalšej strane)