fbpx

Rozlet Žilinčanov v tejto sezóne Niké ligy je pôsobivý. Viac si rozumieme a vieme, ako chceme hrať, hovorí obranca Bari

Zdroj: FOTO TASR/Daniel Stehlík, mskzilina

Futbalový klub MŠK´Žilina je dlhodobo známy svojou prepracovanou výchovou mládeže. To, ako s ňou pracuje nemá na Slovensku obdobu. Pod Dubňom majú Akadémiu, z ktorej prúdia do A- tímu talentovaní mladíci. Aj s takýmto kádrom vedia Žilinčania konkurovať v Niké lige najlepším. Po 16. kole sú na skvelom 2. mieste a vážne podkurujú vedúcemu Slovanu.

Žilinčania majú vo svojej klubovej vitríne viacero cenných trofejí. V poslednom období však z čelných pozícií trochu vycúvali. Progres mužstva nastal po príchode českého trénera Jaroslava Hyneka na začiatku minulej sezóny. Mužstvo ním vedené sa v lige vedelo aj vytrápiť, hľadalo svoju futbalovú tvár, no na konci sezóny si predsa len vybojovalo miestenku do pohárovej Európy. V Niké lige je z toho momentálne 2. miesto.

O tom, aký výkonnostný skok spravili pod Dubňom sme sa porozprávali s ľavým obrancom mužstva Kristiánom Barim.

„Podľa všetkého sme potrebovali čas, aby sme si zvykli na nový systém, ktorý tréneri chceli hrať. Zo začiatku nám nevyšli nejaké veci a boli sme z toho frustrovaní. Na tréningoch sme začali pilovať a venovať sa tej hre, ktorú chceme hrať. Celú minulú zimnú a terajšiu letnú prípravu sme sa sústredili na tie veci, ktoré od nás tréneri chceli. Zlepšenie potom bolo vidieť aj na ihrisku, viac si rozumieme a vieme, čo a ako chceme hrať,“ začal náš rozhovor.

V klube stavajú na pevných princípoch. Chcú hrať atraktívne, moderne, s nacvičenými automatizmami.

„Klubová filozofia v Žiline je rovnaká. Chceme hrať útočný futbal a aktívne. Naše herné princípy sú jednoduché – chceme dávať góly a žiadny nedostať. Ak súčasné mužstvo ostane pokope a nikto z kádra neodíde kvôli transferu do lepšieho klubu, tak by sme v tejto sezóne mohli hrať aj o majstrovský titul a v pohári si uhrať dobré výsledky,“ pokračoval 22- ročný ľavý wingback.

Žilinčania naposledy v Niké lige v rámci 16. kola vyhrali na ihrisku ViOn – u Zlaté Moravce 2:1, o čo sa gólmi postrali Essomba a reprezentant D. Ďuriš. Zverenci trénera Jaroslava Hyneka však kvôli ťažkému a náročnému terénu tentoraz nemohli rozvinúť svoju typickú hru. Viac sa bojovalo, ako hralo, čo potvrdil aj Kristián Bari.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie