Rušenie TikToku v Amerike by zasiahlo aj Slovákov. Prišli by o časť obsahu, na ktorý sú zvyknutí

TikTok. (Zdroj: Unsplash)
Reklama

Syndróm zlého sveta (mean world syndróme) je pojem známy od 70. rokov minulého storočia, ktorý opisuje dlhodobú vieru, že svet je oveľa nebezpečnejším a horším miestom pre život, než je v skutočnosti. Pôvodne bol spájaný s hltaním negatívnych správ z televízneho vysielania, teraz sa poukazuje aj na potenciálny rozvoj vplyvom doomscrollingu.

Čína, kde TikTok sídli, sa americkým snahám o odpredaj či zákaz bráni a hovorí o gangsterských praktikách.

„Vidieť dobrú vec, ktorú majú iní, a pokúsiť sa vziať si ju pre seba – to je úplne logika banditu,“ uviedol Wang Wenbin, hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí.

Zrušenie by viedlo podľa odborníka aj k mnohým psychickým ťažkostiam, najmä u ľudí, ktorí sú od sociálnych sietí závislí.

Algoritmus TikToku je taký rafinovaný, že vie ponúkať videá, ktoré sa budú páčiť práve vám. A to do takej miery, že neskôr ste si ochotní pozrieť i to, čo vás nezaujíma. Školáci hovoria, že bez TikToku by to nebolo ono, no vedia si to predstaviť. TikTok popiera, že by mohol byť použitý ako nástroj čínskej vlády. Spoločnosť uvádza, že nikdy nezdieľala údaje o používateľoch v USA s čínskymi úradmi a neurobí tak, ak o to bude požiadaná.

1 2
Reklama
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda

Zobraziť viac

Zo zahraničia

Zobraziť viac

Z domova

Zobraziť viac

Kultúra a showbiznis

Zobraziť viac

Ekonomika a biznis

Zobraziť viac

Šport

Zobraziť viac

TV Spark (VIDEO)

Zobraziť viac
Najčítanejšie v kategórii Zo zahraničia