fbpx

Ruská ambasáda v Bratislave šíri hoax o experimentoch na bábätkách. Prokremeľskú propagandu hlása často

Reklama
Ruské veľvyslanectvo na Slovensku. Zdroj: TASR - Martin Turanovič

Ruské veľvyslanectvo na Slovensku stále šíri propagandu, hoaxy, dezinformácie a manipuluje s verejnou mienkou. Uvádza to facebooková stránka Hoaxy a Podvody. Informoval portál ta3.com.

Ruská ambasáda v Bratislave j na sociálnych sieťach najaktívnejšia zo všetkých. Uvádza to Medzinárodný republikánsky inštitút (IRI) z USA.

„Ruská strana vie o správach, podľa ktorých v záujme západných farmaceutických spoločností mohli byť bábätká použité pri experimentoch, ktoré Kyjev robil v nemocnici v Mariupole, príslušné informácie sa preverujú. Na brífingu to uviedla oficiálna hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí RF Marija Zacharovová,“ uviedlo 19. februára veľvyslanectvo.

Jadro prokremeľskej propagandy 

Príbehy o pokusoch na ľuďoch sú podľa Hoaxy a Podvody „jadrom prokremeľskej propagandy od začiatku ruskej vojny na Ukrajine. Ani jeden z doposiaľ prezentovaných naratívov z tejto oblasti sa nepreukázal byť ako pravdivý“.

 

Využívajú vypočítavú dezinformačnú metódu. Tvrdia, že nechcú šíriť neoverené informácie, no v stanoviskách udávajú konkrétne tvrdenia.

„Semienko nedôvery a informačného chaosu už bolo týmto vyjadrením zasiate, čo bolo aj jeho cieľom. Policajný zbor sa v minulosti venoval podobným naratívom,“ informoval Dávid Púchovský z projektu Hoaxy a Podvody.

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie