fbpx

Rusko sa nezúčastní kvalifikácie na OH2024 v Paríži

Reklama
Zdroj foto: facebook/iwfnet

Ruskí vzpierači sa nezúčastnia kvalifikačného programu pre OH 2024 v Paríži. Vyhlásenie Medzinárodnej vzpieračskej federácie (IWF).

Trinástim športovcom s bieloruskými pasmi schválili účasť, ale z Ruskej federácie nikto neposlal potrebné dokumenty do stanoveného termínu.

Rusko minulý týždeň ostro reagovalo na podmienky účasti, ktoré stanovila IWF, a po uplynutí termínu zaslalo riadiacemu orgánu list, v ktorom uviedlo, že po konzultáciách so športovcami a po zasadnutí rady národnej federácie „čoskoro“ odpovie.

Maxim Agapitov, prezident Ruskej vzpieračskej federácie, uviedol, že podmienky stanovené IWF, založené na odporúčaniach Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a podobné podmienkam v iných športoch sú „diskriminačné“ a v rozpore s Olympijskou chartou.

„Okrem toho navrhovaný systém sankcií a pokút pre športovcov, ktorí porušia pravidlá spôsobilosti vyzerá, ako pokus o zdiskreditovanie ruských a bieloruských športovcov a zároveň ako snaha zlepšiť finančnú situáciu IWF,“ vyhlásil Agapitov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie