fbpx

S mužom cez Facebook flirtovala neznáma žena, ktorá sa vo videu vyzliekala. Čoskoro prišlo vydieranie

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: Freepik)

Kriminalisti z oddelenia všeobecnej kriminality v Českom Krumlove v týchto dňoch začali úkony trestného konania pre podozrenie zo spáchania prečinu vydierania. Poškodeným je v tomto prípade dvadsaťštyriročný muž z Českobudějovicka, ktorý sa stal obeťou vydierania zo strany doteraz neustanoveného páchateľa. Ten poškodeného kontaktoval v sobotu 13. apríla 2024 na sociálnej sieti Facebook, kde si s ním začal dopisovať prostredníctvom falošného profilu pod menom Andrea Pechová.

V priebehu konverzácie páchateľ poškodeného pomocou flirtu prinútil k uskutočneniu videohovoru. S tým poškodený súhlasil.

Žena tak začala videohovor bez zvuku, v ktorom predvádzala striptíz a cez správy muža vyzývala k tomu, aby sa sám vyzliekol a ukázal svoje obnažené telo. To poškodený v tomto prípade urobil. Žena potom videohovor ukončila.

Po striptíze prišlo vydieranie

Po niekoľkých minútach prišla mužovi správa. Páchateľ sa mu vyhrážal, že pokiaľ mu nepošle čiastku vo výške 100 000 korún, tak zverejní jeho intímne fotografie na sociálnych sieťach. Poškodený sa v tomto prípade zachoval duchaprítomne, pretože páchateľovi peniaze neposlal a vec oznámil na polícii. Doteraz neznámemu páchateľovi hrozí v prípade chytenia a preukázania viny na súde trest odňatia slobody v dĺžke trvania od šiestich mesiacov do štyroch rokov.

V súvislosti s týmto prípadom polícia apeluje na občanov, aby boli obozretní pri komunikácii na sociálnych sieťach.

„Pokiaľ vás kdekoľvek na internete alebo prostredníctvom sociálnych sietí kontaktuje neznáma osoba, nikdy nereagujte na výzvy s nevhodným obsahom. V žiadnom prípade nezasielajte cudzím osobám svoje intímne a chúlostivé fotografie alebo videá. Tieto materiály môžu byť veľmi ľahko zneužité a použité proti vám. V prípade, že sa stanete obeťou podobného porušenia, nikdy páchateľovi neposielajte žiadne peniaze a obráťte sa na políciu,“ dodávajú českí policajti.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie