fbpx

SaS vyzýva vládu na zrušenie mimoriadnej situácie pre COVID-19

Reklama
Zdroj foto: Pexels

Strana SaS vyzýva vládu, aby zrušila mimoriadnu situáciu pre ochorenie COVID-19. Kabinet by tak mohol podľa nej urobiť aj na stredajšom rokovaní. SaS poukazuje na to, že mimoriadna situácia v súčasnosti nie je opodstatnená.

„Trvanie mimoriadnej situácie malo z dlhodobého hľadiska zmysel, keďže vírus sa správal nevyspytateľne a stále pribúdali nové a nové varianty. No v čase, keď už stav núdze odvolala na celosvetovej úrovni aj Svetová zdravotnícka organizácia, nie je jej trvanie u nás viac opodstatnené. Chceme preto vyzvať nový kabinet, aby sa zrušením skutočne zaoberal, pretože už viac nie je potrebné mať kompetencie nad rámec tých bežných,“ skonštatovala poslankyňa parlamentu Jana Bittó Cigániková (SaS).

Bude vás zaujímať

Hlavný lekár Bratislavského samosprávneho kraja a kandidát strany na ministra zdravotníctva Tomáš Szalay skonštatoval, že neplatí už ani vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR o prekrytí horných dýchacích ciest. „Vo svete stav núdze neplatí, už pár dní nemusíme v zdravotníckych zariadeniach či v lekárňach povinne nosiť rúško či respirátor, tak netreba umelo udržiavať krajinu v stave mimoriadnej situácie,“ dodal.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie