fbpx

Scholz ostro kritizoval spôsob, akým aktivisti upozorňujú na zmenu klímy

Reklama
WA 37 Kleinmachnow - Nemecký kancelár Olaf Scholz sa prihovára žiakom poèas návštevy základnej školy v obci Kleinmachnow juhozápadne od Berlína v pondelok 22. mája 2023. Scholz v pondelok ostro kritizoval klimatických aktivistov za drastickú formu protestov, akými sú blokády ulíc èi lepenie sa k slávnym umeleckým dielam v múzeách. FOTO TASR/AP German Chancellor Olaf Scholz visits the Eigenherd School on the occasion of the EU Project Day, in Kleinmachnow, Germany, Monday, May 22, 2023. Scholz on Monday sharply criticized climate protesters for drastic actions such as blocking streets or gluing themselves to famous paintings in museums. “I think it’s completely nutty to somehow stick yourself to a painting or on the street,” Scholz said during a visit at an elementary school in the town of Kleinmachnow outside of Berlin, German news agency dpa reported. (Soeren Stache/dpa via AP)

Zdroj foto: TASR

Nemecký kancelár Olaf Scholz v pondelok ostro kritizoval klimatických aktivistov za drastickú formu protestov, akými sú blokády ulíc či lepenie sa k slávnym umeleckým dielam v múzeách. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.

Scholz počas návštevy základnej školy v obci Kleinmachnow juhozápadne od Berlína povedal, že takéto protesty považuje za „strelené“. Nemyslí si preto, že by niekomu zmenili názor na klimatickú zmenu.

Takáto forma demonštrácii podľa jeho slov ľudí skôr hnevá. „Sú to akcie, ktoré podľa mňa nepomôžu,“ povedal žiakom.

Aktivisti z environmentálnej skupiny Posledná generácia (Last Generation) niekoľkokrát zablokovali počas špičky dopravu v nemeckých mestách v snahe vyvinúť tlak na vládu, aby prijala ráznejšie opatrenia proti zmene klímy. Pri protestoch sa zvyknú prilepiť k vozovke.

Niektorí aktivisti sa tiež prilepili k rôznym umeleckým dielam v nemeckých múzeách a galériách.

Zatiaľ čo niektorí ľudia aktivistov podporujú, najmä nervózni vodiči, ktorí kvôli nim uviazli v kolóne, sa k nim chovajú agresívne. Výzvy úradov, aby zachovali pokoj, nezabrali.

Zoskupenie Posledná generácia žiada, aby Nemecko do roku 2030 prestalo úplne používať fosílne palivá, a aby vláda prijala viacero krátkodobých opatrení vrátane zníženia maximálnej rýchlosti na diaľniciach na 100 kilometrov za hodinu, aby sa znížili emisie z dopravy.

Scholz je i napriek kritike spôsobu, akým klimatickí aktivisti upozorňujú na zmenu klímy, odhodlaný transformovať nemeckú ekonomiku tak, aby bola zelenšia a šetrnejšia k životnému prostrediu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie