fbpx

Sedem bleskových tipov, ktoré ti pomôžu zbaviť sa stresu

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FREEPIK/Drazen Zigic, senivpetro

Dlhodobý stres škodí nášmu zdraviu, preto by sme sa ním nemali nechať unášať. Často stačí maličkosť, či nejaký rituál, aby sme sa ho zbavili. Poradíme ti niekoľko jednoduchých spôsobov, ako sa dá veľmi rýchlo uvoľniť.

Stres nie je nič príjemné, ale čo robiť, dnes je jednoducho všade. Čaká na teba v práci, vonku aj doma. Spomaľuje a oberá ťa o kreativitu, stojí ťa aj nervy či energiu. Nechceš mu podľahnúť, ale čo môžeš urobiť, aby si sa ho zbavil/a?

Máme pre teba dobrú správu – vieme sa naučiť, ako stresu predchádzať alebo sa ho zbaviť. Často stačí krátka prestávka vyplnená nejakou jednoduchou a príjemnou činnosťou, ktorá stres oddiali alebo ho dokonca vyženie z tela.

Potešenie s domácimi zvieratami

Videá s roztomilými domácimi zvieratkami sú hitom internetu, stačí ich zadať do vyhľadávača. Mačky, psy, veľryby, delfíny… Takéto nahrávky vás určite zabavia a zároveň pôsobia ako skvelý odbúravač stresu.

Americkí vedci zistili, že ich sledovanie preukázateľne znižuje hladinu stresu, upokojuje srdcovú frekvenciu a krvný tlak človeka. Najlepšie fungujú videá s mačkami, ktoré vraj prinášajú najviac optimizmu, dobrej nálady, pokoja, a naopak žiadny strach ani hnev.

Okamžité uvoľnenie

Niekdajší lovci a zberači sú už minulosťou, asi by boli prekvapení, koľko času trávi moderný človek: v práci, v aute, na gauči pred televízorom. Lenže aj keď sa pri sedení cítiš uvoľnene a v pohode, nehýbanie sa je pre tvoje telo a myseľ veľkým stresom. Spomaľuje ti metabolizmus, tvoje svaly sú stále napäté a napnuté a nemôžeš sa poriadne uvoľniť.

Čo tak zaradiť jednoduché relaxačné cvičenie? Postav sa, predkloň sa, opri si lakte o stehná a nechaj hlavu voľne visieť. Už po niekoľkých sekundách sa tvoje ramenné a krčné svaly uvoľnia, do hlavy začne prúdiť krv a ty sa vyhneš pocitu únavy.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie