fbpx

Šéfka Európskeho parlamentu Metsolová pricestuje na návštevu Slovenska

Reklama
Na snímke predsedníèka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolová poèas tlaèovej konferencie po stretnutí so slovenskou prezidentkou Zuzanou Èaputovou v budove Európskeho parlamentu v Štrasburgu v stredu 19. októbra 2022. Stretnutie sa konalo pred stredajším vystúpením prezidentky SR Zuzany Èaputovej pred poslancami Európskeho parlamentu. FOTO TASR - Jaroslav Novák *** Local Caption *** pracovná návšteva tk
Zdroj foto: TASR

Predsedníčka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolová pricestuje v pondelok 29. mája na Slovensko. V rámci dvojdňovej návštevy sa okrem iného stretne s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou a premiérom Ľudovítom Ódorom. Informoval o tom tlačový atašé EP Ján Jakubov.

Metsolová sa v pondelok zúčastní na konferencii Globsec, vystúpi v paneli venovanom populizmu. „S mladými lídrami bude diskutovať o európskych riešeniach globálnych kríz,“ doplnil Jakubov.

Má sa tiež stretnúť s hlavou štátu. V pondelok podvečer si uctí pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Pri ich pamätníku na Námestí SNP v Bratislave plánuje položiť kyticu a zapáliť sviečku.

V utorok 30. mája sa predsedníčka EP stretne s premiérom. „Následne svoju návštevu ukončí a odletí do Bruselu,“ dodal Jakubov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie