fbpx

Shakiru opäť dohnal prípad daňového podvodu. Španielske súdy jej udelili vysoké pokuty

Kolumbijská speváčka Shakira odchádza zo súdu v Barcelone 20. novembra 2023. Shakira (46) sa v pondelok postavila pred súd za údajné podvody v hodnote 14,5 milióna eur v rokoch 2012-14. Prokuratúra pre speváčku v tejto kauze žiada osem rokov väzenia a pokutu vo výške takmer 24 miliónov eur. FOTO TASR/AP

Kolumbijská superhviezda Shakira zaplatila 6,6 milióna eur španielskemu súdu, ktorý ju vyšetruje pre nezaplatené dane, uviedol v piatok jej agent; len niekoľko dní po tom, ako sa umelkyňa dohodla, že sa vyhne súdnemu procesu v inom daňovom prípade. TASR správu prijala od tlačovej agentúry AFP.

Španielska prokuratúra v júli otvorila druhý prípad proti tejto 46-ročnej speváčke a obvinila ju, že v roku 2018 využila sieť spoločností, z ktorých niektoré sídlili v „daňových rajoch“, aby pripravila španielsky daňový úrad o približne 6,6 milióna eur vrátane úrokov a úprav. Shakira zaplatila súdu v auguste.

Platba 6,6 milióna eur neznamená speváčkinu vinu ani nevinu v danom prípade, ale je „ďalším dôkazom jej ochoty splatiť prípadné dlhy španielskym daňovým úradom“, uviedli médiá.

Speváčka sa v pondelok na poslednú chvíľu dohodla so španielskou prokuratúrou, aby sa vyhla súdnemu procesu za daňové podvody, ktoré sa viažu na roky 2012-2014. V rámci tejto dohody Shakira súhlasila so zaplatením pokuty vo výške 7,3 milióna eur, čo sa rovná 50 percentám sumy nezaplatenej dane.

Shakira v tomto prípade už zaplatila španielskym daňovým úradom 17,5 milióna eur na urovnanie svojej situácie. Shakira sa so svojimi dvoma synmi presťahovala do amerického mesta Miami v apríli po rozchode s bývalým, 36-ročným obrancom futbalového klubu FC Barcelona Gerardom Piquém.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie