fbpx

Shiffrinovú po ťažkom páde musel zobrať vrtuľník. Vyšetrujú ju pre zranenie ľavej nohy, uviedol jej tím

Na snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová. Zdroj: TASR - Michal Svítok

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová spadla v piatkovom zjazde Svetového pohára v talianskom stredisku Cortina d’Ampezzo. Na pomoc jej prišli zdravotníci.

Líderka celkového poradia štartovala s číslom osem, po skoku pred prvým medzičasom stratila rovnováhu a skončila v ochrannej bariére. Po páde vo veľkej rýchlosti sa dokázala postaviť, ale mala problémy s ľavou nohou, ktorú nemohla zaťažiť. Pre Shiffrinovú mieril vrtuľník na prevoz do nemocnice. Preteky pokračovali po približne 20-minútovej pauze.

Shiffrinová podstúpila vyšetrenia, nepreukázali roztrhnutie väzov

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová podľa prvotných vyšetrení neutrpela poškodenie väzov v ľavom kolene. Líderka celkového poradia Svetového pohára nedokončila piatkový zjazd v Cortine d’Ampezzo, keď po páde vo veľkej rýchlosti skončila v ochranných sieťach. Dvadsaťosemročnú Američanku následne transportovali na vyšetrenie do nemocnice.

„Mikaelu Shiffrinovú previezli na kliniku v Cortine a vyšetrujú ju pre zranenie ľavej nohy. Prvotná analýza ukazuje, že predný krížny väz v kolene sa zdá byť neporušený. Ďalšie podrobnosti prinesieme,“ uviedol Shiffrinovej tím vo vyhlásení.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stifel U.S. Ski Team (@usskiteam)


Po páde americkej hviezdy bolo vidieť nad traťou aj záchranný vrtuľník. Shiffrinová po ošetrení vstala a odkrívala zo svahu za pomoci lekárov. Agentúra AP nevedela potvrdiť, či si situácia vyžiadala transport vrtuľníkom.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie