fbpx

SL Benfica Lisabon na dohmat majstrovského snívania

Reklama

Zdroj foto: arenatv.sk

SL Benfica Lisabon na dohmat majstrovského snívania

Sobota bude na obrazovkách Arena Sport patriť portugalskému futbalu. V zápasovom dianí si zaiste nenecháte ujsť výborne hrajúci Sporting Lisabon, ktorý privíta Marítimo ( 21:30 h, Arena Sport 1). No ešte pred týmto zápolením sa v akcii predstaví vedúca Benfica Lisabon, ktorej forma je obdivuhodná. Takisto vnútorné rozpoloženie. Preto si dovolíme tvrdiť nasledovné – ak dnes „Orli“ vyhrajú na trávniku už zachráneného Portimonense, budú už na dohmat majstrovského snívania, majstrovského titulu. Zápas pre vás od 19:00 h na stanici Arena Sport 1 komentuje náš Ivan Bacho.

Domáci sa môžu vytiahnuť

Portimonense S.C sa aktuálne nachádza v tabuľke na 13. mieste tabuľky Ligy Portugal s bilanciou 10 víťazstiev, 4 remízy a 17 prehier, so skóre 24:40 a 34 bodmi. V posledných 5 zápasoch iba raz prehralo, v posledných troch malo nasledujúce výsledky: Gil Vicente (1:0), Sporting Braga (1:4), Casa Pia (1:1). Zverenci trénera Paula Sérgia si na beznádejne vypredanom Estádiu Municipal de Portimao budú zaiste veriť. Veľmi nemajú čo stratiť. Uvedomuje si to samotný kouč. „Očakávam náročný zápas a Benficu v jej najlepšej forme. Hostia hrajú o majstrovský titul, vieme, že k nám do Portimonense prídu po tri body. Chceme im to sťažiť našim futbalom, chceme sa vytiahnuť a podľa možností sa postarať o prekvapenie,“ hovoril na tlačovej konferencii Paulo Sérgio.

Medzi Portimomense a Benficou pôjde o jubilejný 50. zápas oboch tímov vo všetkých súťažiach a bilancia je z veľkej časti v prospech „Orlov“. Čo sa týka najvyššej portugalskej súťaže, Benfica vyhrala 31 zápasov, 6 sa skončilo remízou a len dva vyhrali domáci. Silnou zbraňou hostí bude dnes útok, ktorý je najlepší v súťaži, keď vyprodukoval 72 gólov. Naopak, Portimonense je na strieľanie gólov chudobné, patrí medzi najhoršie v súťaži – 24 gólov. Z pohľadu defenzívnych štatistík má najlepšiu obranu v súťaži opäť Benfica, ktorá inkasovala 17 gólov – Portimonense 40. „Orli“ sú produktívni hlavne kvôli svojej dominantnej dvojici Joao Mário a Goncalo Ramos, ktorí dali po 17- gólov a vedú poradie najlepších strelcov súťaže. Najlepším strelcom domácom je Welinton Junior so šiestimi presnými zásahmi.

Roger Schmidt: Titul je veľmi blízko

Na predzápasovej tlačovej konferencii sa o svoje dojmy a postrehy podelil nemecký kouč Benficy Roger Schmidt. Jeho mužstvo má 4- bodový náskok pred FC Porto. Aký zápas očakáva v Portimao? „Zostávajú nám dva týždne do konca sezóny a tvrdo sme pracovali. Našim cieľom je skončiť na dobrej úrovni a náš prístup počas celej sezóny bol čo najlepšie pripraviť tím na ďalší zápas. Ďalší je proti Portimonense na juhu Portugalska a očakávam to, čo som videl vo všetkých vonkajších zápasoch: tím, ktorý dá všetko, aby hral dobre proti Benfice. Očakávam silného súpera. Nemôžu zostúpiť, nemôžu byť majstri a nemôžu sa kvalifikovať do európskych pohárových súťaží, takže hrajú bez akéhokoľvek tlaku. Sme pripravení a dáme do toho všetko, aby sme zápas vyhrali,“ začal rozprávanie hosťujúci odborník.

O titule by sa za istých okolností mohlo rozhodnúť už tento víkend. To by FC Porto v domácom zápase proti Casa Pia (nedeľa 21:30 h Arena Sport 2) muselo prehrať. „Očakávam ťažký zápas a dúfam, že ho vyhráme. Všetko ostatné nie je na nás, pretože to závisí od výsledkov iných tímov. Sme úplne sústredení na náš zápas a na nič iné. Či cítime nervozitu? Minulý týždeň sme proti Sportingu Braga čelili podobnej situácii. To, čo sme ukázali, bolo veľké sebavedomie a viera v seba. Odohrali sme zápas najvyššej úrovne, jeden z najlepších v sezóne, proti skvelému mužstvu Sportingu Braga. Ukázali sme, že aj bez skórovania a vo chvíľach, keď sme mohli rozhodnúť zápas, sme sa vedeli udržať v pohode. Čo sa týka viery a dôvery, sme na špičkovej úrovni a to je to, čo očakávam od svojho mužstva v sobotňajšom zápase,“ zakončil tréner Benficy Lisabon.

Grimaldo na cifre 300 štartov

Noc 6. mája 2023. Viac ako 60 000 fanúšikov videlo, ako Benfica Lisabon presadila svoju kvalitu v zápase a triumfovala nad Sportingom Braga (1:0) na Estádio da Luz, čím urobila ďalší krok k cieľu vyhrať 38. majstrovský titul vo svojej histórii. Alex Grimaldo, domáci inventár, absolvoval v tom zápase 300. zápas s orlom na hrudi.

300 zápasov v jednom tíme, to je už slušná porcia. Vidí to tak aj ešte len 27- ročný ľavý obranca. „Je to hrdosť, však? Keď som sem pred sedem a pol rokom prišiel, nevedel som si predstaviť, že dosiahnem 300 zápasov. Ale teraz v poslednom zápase proti Sportingu Braga som dosiahol toto číslo a je to obrovská hrdosť, pretože byť tu tak dlho a môcť hrať toľko zápasov v klube tak vysokej úrovne, ako je Benfica je pre mňa obrovská hrdosť,“ nadchýnal sa Španiel.

Aké sú to pre neho pocity? „Hrať v tíme ako Benfica je ťažké, pretože je to klub na veľmi vysokej úrovni. Vždy musíte byť na veľmi vysokej úrovni, aby ste mohli hrať každý týždeň a myslím si, že s množstvom tvrdej práce a odriekania sedem a pol roka sa mi podarilo odohrať každú sezónu veľa zápasov, vždy na vysokej úrovni. Dosiahnuť toto číslo je obrovská hrdosť, pretože to nie je jednoduché – za všetkým je veľa práce a veľa obetovania sa. Byť schopný odohrať 40 – 50 zápasov každú sezónu na veľkej úrovni je náročné. Teraz je čas ísť ďalej, dosiahnuť náš cieľ v tejto sezóne, ktorým je ligový titul,“ hovoril rozhodne.

Na čas strávený v mužstve „orlov“ nedá dopustiť. „Som veľmi šťastný za všetky tie roky, že som hral v tomto klube, za to, že som mohol dať pre klub všetko, za to, že som mal dobré aj zlé chvíle. Nie je ľahké dostať sa z období, keď sa ti nedarí napĺňať ciele, ale je to tiež krivka učenia sa pre nás všetkých a pomáha nám to dosiahnuť ciele v nasledujúcom roku. Naučil som sa hrať v tíme, kde musíte vždy vyhrávať, kde musíte každú sezónu pracovať na dosiahnutí cieľov a vyjsť silnejší po každej prehre,“ zakončil ľavý obranca Benficy Lisabon Alex Grimaldo.

Podarí sa Benfice spečatiť titul už tento víkend? Je to otvorené… Zápas 32. kola Ligy Portugal medzi Portimonense S. C. a Benficou Lisabon odvysielame v sobotu 13. mája 2023 o 19:00 h na stanici Arena Sport 1. Zápasom vás prevedie náš komentátor Ivan Bacho.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie