fbpx

Slovensko sa stalo členom Medzinárodnej nadácie EÚ – LAK

Reklama
Zdroj foto: slovakia.representation.ec.europa

Slovensko vo štvrtok dokončilo proces ratifikácie a stalo sa plnohodnotným členom Medzinárodnej nadácie Európska únia – Latinská Amerika a Karibik (EÚ – LAK). V riadiacich organizáciách bude krajinu zastupovať Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

„Veríme, že takto sa pre naše subjekty a mimovládny sektor otvoria možnosti spolupráce s perspektívnym regiónom. Ide tiež o jasný prejav záujmu o spoluprácu v duchu Stratégie EÚ pre posilnenie partnerstva s krajinami Latinskej Ameriky a Karibiku. Za naše ministerstvo môžem prisľúbiť, že budeme túto spoluprácu podporovať,“ uviedla štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková.

Nadácia prispieva k posilneniu partnerstva EÚ – LAK za účasti a s príspevkom občianskej spoločnosti a iných sociálnych aktérov, posilňuje tiež vzájomnú viditeľnosť na oboch brehoch Atlantického oceánu. Svoje činnosti zameriava na sedem vzájomne prepojených oblastí, a to sú vzdelávanie a veda, technológie a inovácie, ekonomický a sociálny rozvoj, klimatická zmena, kultúra, multilaterálna a biregionálna spolupráca či posilnenie postavenia žien a odstránenie nerovnosti.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie