fbpx

Slovensko zasiahne pekelné počasie. Teploty dosiahnu extrémne čísla, na toto buď pripravený

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Roman Hanc, DPA

Posledné dni priniesli na Slovensko pestré počasie: vysoké teploty, následné ochladenie a intenzívne búrky so sprievodnými nebezpečnými javmi. Počas ochladenia si Slováci trochu oddýchli, no od nového týždňa sa môžeme tešiť na doslova horúce dni. Teploty majú stúpať nad 30 stupňov Celzia. Meteorológ priblížil, aké leto nás čaká.

Uplynulý víkend priniesol vysoké teploty, ktoré lákali ľudí do prírody, na kúpaliská a k vodným plochám. Radosť však netrvala dlho, pretože v nedeľu večer prišli nad naše územie extrémne búrky, ktoré priniesli intenzívne zrážky, krúpy a silný vietor. Informovali o tom Topky.

V maďarskom meste Szombathely sa dokonca objavilo tornádo a na Slovensku búrky spôsobili rozsiahle škody, najmä poľnohospodárom. Začiatkom týždňa prišlo ochladenie, pričom najchladnejší deň bol štvrtok s teplotami len okolo 16 stupňov Celzia. Toto chladné obdobie však rýchlo skončí, pretože nás čakajú extrémne horúčavy.

Prognózy na nasledujúce dni

Podľa prognóz sa začne postupne otepľovať už počas víkendu. Meteorológovia predpovedajú, že v sobotu teploty vystúpia na 23 až 28 stupňov Celzia, na Orave a pod Tatrami okolo 21 stupňov. V nedeľu sa teploty udržia medzi 23 až 28 stupňami, v Žilinskom kraji, na Hornom Spiši a na Horehroní 18 až 23 stupňov Celzia. Pondelok prinesie podobné teploty ako víkend, ale od utorka začne výrazné otepľovanie. „Najvyššie denné teploty dosiahnu 27 až 32 stupňov, na severe miestami okolo 25 stupňov Celzia,“ informoval SHMÚ.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie