fbpx

Slovenský hokejový reprezentant do 20 rokov lieta v problémoch. Na diskotéke sa dostal do potýčky, mladík skončil v nemocnici

Reklama
Na snímke obranca Boris Žabka počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov pred MS v Kanade v Poprade 25. júla 2022. FOTO TASR - František Iván

Mladý hokejový reprezentant má čo vysvetľovať. Podľa dostupných informácií má opletačky s políciou po tom, čo sa pobil s rovesníkom v banskobystrickom klube Ministry. Rovesník skončil v nemocnici. 

Ako uvádza matka poškodeného, jej syna hokejista Boris Žabka ml. napadol.

„Napadol ho jeden hokejista. Je po operácii oka, museli mu do nadočnicových oblúkov vkladať titánové platničky z dvoch strán. Práve sme ho doniesli domov z nemocnice, kde mu navyše nanovo lámali aj nos. Zlomenú má aj zadnú časť nejakej kostičky, ktorá je najtenšia v oku, tam mu museli spraviť výplň. Oko zatiaľ neotvára a nevidí naň. Bude sa z toho dostávať dlho a navyše nevieme, aké budú dlhodobé následky,“ opísala pre Nový Čas.

Bližšie informácie okolo konfliktu nateraz nie sú jasné. Podľa nikektorých svedkov sa mal mladík oprieť o hokejistovu priateľku, informujú tvnoviny.sk.

„Dotyčný stále vykrikuje, že syn išiel okolo jeho priateľky a že sa o ňu obtrel. V zápisnici sa priznal, že ho udrel, ale policajti to vyhodnotili len ako priestupok a dali mu pokutu 30 eur na mieste. Asi si nemysleli, že to bude mať takéto následky vzhľadom na rozsah synových zranení. Je nepodstatné, kto to začal. Podstatné je, že z pozície vrcholového športovca sa mal kontrolovať, a nie používať hrubú silu,“ vyjadrila sa matka zraneného.

Prípadom sa polícia aj naďalej zaoberá

Žabka sa medzitým pokúsil skontaktovať s rodinou poškodeného mladíka. Poškodený si však z udalosti nič nepamätá. Hokejista tvrdí, že sa necíti byť vinný a že potýčka bola vzájomná.

Hokejový klub sa s incidentom zatiaľ oboznamuje. Záležitostí však berie mimoriadne vážne. Od svojich hráčov ale očakáva, že sa budú správať profesionálne na ľade aj mimo neho.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie