Zdravou alternatívou sú prírodné a nesladené jogurty, ktoré si môžete doma osladiť medom, stéviou a pridať obľúbené ovocie, vďaka čomu si doprajete aj sladké, ale získate tiež potrebné bielkoviny.
4. Proteínové tyčinky
Pokiaľ budú súčasťou vášho jedálnička v nadmernom množstve, konzumácia môže spôsobiť veľké problémy. Podobne ako pri ďalších výrobkoch, aj tu je potrebné sledovať na obale obsah cukru či sladidiel.
Rovnako nezabúdajte, že proteínové tyčinku sú iba alternatívou k plnohodnotnému jedlu a nie ako náhrada sladkého dezertu pre ich nadmernú prítomnosť kalórií. Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí, a aj preto ich konzumujte v malej miere a nezabudnite, že nemusia byť prospešné pre každého.
5. Čipsy zo zeleniny
Diétne čipsy z mrkvy alebo repy sa javia ako zdravá voľba na rozdiel od slaných a mastných zemiakových lupienkov. Večerné posedenie pri balíčku týchto čipsov sa zdá byť bez problémové, ale je tu skrytá malá pasca. Napriek menšiemu množstvu kalórií ich napokon môžete skonzumovať výrazne viac než oproti bežným čipsom, pretože vás natoľko nezasýtia.
Ľudia ich preto zjedia podstatne viac. Podľa odborníkov je dobré občas si dopriať malú porciu bežných zemiakových lupienkov, ako bezhlavo skonzumovať niekoľko balíkov „zdravých“ zeleninových čipsov.
6. Arašidové maslo s nízkym obsahom tuku
Má veľa výživových hodnôt a benefitov, s ktorými sa stotožňujú viacerí odborníci na výživu. Arašidové maslo je samé o sebe pomerne veľkou kalorickou bombou, a preto sa výrobcovia zamerali na „fit“ verziu s nižším obsahom tuku. Čo sa ale preukázalo ako úplne zbytočné, pretože kalorický rozdiel medzi odtučneným a bežným arašidovým maslom je takmer zanedbateľný.
Naopak, problém spôsobuje pridávanie cukru alebo sladidiel, ktoré majú nahradiť stratenú chuť znížením podielu tuku. Na záver tak opäť platí, že kde z jednej prísady ubudne, sa v druhej musí kompenzovať. A zväčša nie zdravou alternatívou.