„Expozícia je venovaná osobnosti Ľudovíta Štúra, jeho životu a trvalému prínosu pre slovenskú spoločnosť,“ doplnila Jančovičová s tým, že návštevníkovi približuje dobu a prostredie, v ktorom sa Štúr v polovici 19. storočia pohyboval. V ponuke sú podľa nej viaceré interaktívne technológie a špeciálne programy najmä pre školské skupiny, ktoré tvoria podstatnú časť návštevnosti múzea.
Múzeum sa podľa jej slov venuje aj dejinám Modry a priľahlého regiónu s dôrazom na keramické tradície. „Tieto prezentuje v dvoch objektoch, Múzeu slovenskej keramickej plastiky a Galérii Ignáca Bizmayera,“ podotkla riaditeľka. Nachádzajú sa v blízkosti hradieb mestského opevnenia zo 17. storočia.
„Návštevníci tam môžu vidieť stálu expozíciu Z dejín modranskej keramiky. Zachytáva tradičné mestské remeslo od obdobia prvých písomných prameňov, poukazuje na keramické tradície, život v hrnčiarskom cechu a výrobky, ktoré v dielňach vyrábali hrnčiari a džbankári,“ ozrejmila. V priestoroch galérie podľa jej slov v marci tohto roku otvorili novú dlhodobú expozíciu s názvom Figuralisti – Od džbánu k figurálnej tvorbe.
Minuloročná návštevnosť podľa jej slov dosiahla 90 percent z roku 2019. „Veríme že aj vďaka novej expozícii v galérii a rozšírenej ponuke interaktívnych podujatí bude návštevníkov múzea v tomto roku pribúdať,“ doplnila. Pripravujú napríklad viacero výstav v dvoch výstavných priestoroch, ale aj tradičné podujatie Slávnosť hliny – keramická Modra.