fbpx

Šofér známej taxislužby udrel klienta päsťou do tváre. Rozčúlilo ho, že silnejšie buchol dverami

Reklama
Ilustračná snímka. Zdroj: Bolt

V sobotu 16. marca vo večerných hodinách si Mário a Hana zavolali taxi známej služby Bolt z bratislavského centra domov. Vodič nechcel prísť k Starej tržnici, klienti k nemu museli ísť na Klobučnícku ulicu. Po ich nástupe do sivej Fabie combi, vodič udrel klienta do tváre za to, že údajne príliš silno buchol dverami. O prípade informuje web sme.sk, ktorý mená poškodených na ich žiadosť pozmenil.

Prípadom sa aktuálne zaoberá polícia. Vedie ho ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Spoločnosť Bolt, cez ktorú taxikár získaval zákazníkov, za správanie šoférov neberie zodpovednosť. Vodiči nie sú jej zamestnanci, ale spolupracovníci, píše portál sme.sk.

„Podobných incidentov bude v budúcnosti pribúdať,“ varuje štatutárny zástupca Asociácie taxi (ATX) Branislav Masár. Taxikárske remeslo je podľa neho málo regulované a dnes ho už môže robiť prakticky každý, kto má vodičské oprávnenie.

Spoločnosť Bolt zatiaľ neodpovedala, či obvinený vodič pre nich jazdí aj naďalej. „Pri nastupovaní sme sa slušne pozdravili a aj keď ma upozornil na buchnutie, hneď som sa ospravedlnil,“ uviedol Mário. „Na to sa so mnou začal hádať, myslel si, že som to spravil úmyselne, a potom ma udrel.“ 

Hana ešte v tú noc cez aplikáciu poslala sťažnosť na vodiča taxi spoločnosti, ale odpoveď dostala až v pondelok. Označila ju za „frázy“. O existencii núdzového tlačidla v aplikácii, ktoré by ich spojilo so zákazníckym servisom, ani nevedeli, informuje portál startitup.sk.

„Stále sa nám ospravedlňovali a spomenuli, že s vodičom doteraz nemali zlé skúsenosti,“ vysvetlila Hana.

Spoločnosť Bolt jej poslala odškodné v podobe zľavy päť eur na ďalšiu jazdu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie