fbpx

Strašidelné FOTO: Vo Viedni pristálo lietadlo poškodené silným krupobitím. Chýba mu celý „zobák“

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: pixabay.com

V nedeľu večer pristálo na viedenskom letisku lietadlo spoločnosti Austrian Airlines, ktoré počas letu drasticky poškodilo silné krupobitie. Žiaden z pasažierov ani posádky lietadla neutrpel zranenia. Informáciu priniesla rakúska ORF

Pilotov a pasažierov čakal po prílete šok. Lietadlo typu Airbus A320, ktoré v nedeľu odletelo z ostrova Palma de Mallorca, utrpelo počas letu vážne poškodenie. Dôvodom bolo silné krupobitie.

Podľa Austrian Wings krúpy rozbili vonkajšiu vrstvu okien kokpitu a zničili nos lietadla. Silná búrka našťastie nepoškodila okná ani kabínu lietadla, stroj však utrpel závažné poškodenie, napríklad na závese motora. Kvôli ťažkým škodám kapitán a jeho prvý dôstojník oficiálne vyhlásili leteckú pohotovosť.

Pilotom sa napokon aj napriek obmedzenej viditeľnosti z kokpitu podarilo bezpečne pristáť na dráhe o 17:55. Nikto sa nezranil.

Podľa ich vyjadrenia nebola búrková bunka viditeľná pre posádku kokpitu na meteorologickom radare. „Podľa aktuálnych informácií boli krupobitím poškodené dve okná predného kokpitu lietadla, predná časť lietadla a niektoré panely,“ povedala pre letecký magazín hovorkyňa Austrian Airlines Anita Kiefer.

Spočiatku nebolo jasné, ako vážne bol stroj skutočne poškodený. „Tím Austrian Airlines Technik už bol poverený konkrétnym posúdením poškodenia lietadla,“ uviedli aerolinky. Podľa Austrian Wings sa škody budú pravdepodobne pohybovať v státisícoch eur.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie