fbpx

Súd rozhodol. Záchranár, ktorý uniesol Soňu, do väzenia nepôjde. Nariadili mu TOTO

Reklama
Ilustračná snímka (Zdroj: TASR)

Prípad sa pôvodne vyšetroval ako znásilnenie, ale po vypracovaní znaleckých posudkov prokurátorka koncom mája zastavila trestné stíhanie. V čase spáchania skutku bol páchateľ nepríčetný a trpel duševnou poruchou.

Súd v utorok (18. 6.) rozhodol o liečbe záchranára, ktorý uniesol študentku Soňu, a nariadil mu ústavnú liečbu podľa odporúčania znalkyne. Informovali o tom tvnoviny.sk.

Prípad sa pôvodne vyšetroval ako znásilnenie, ale po vypracovaní znaleckých posudkov prokurátorka koncom mája zastavila trestné stíhanie. Zistilo sa, že v čase spáchania skutku bol záchranár nepríčetný a trpel duševnou poruchou.

Zmiznutie Sone

Dňa 10. septembra 2023 zmizla študentka Soňa bez stopy. Stalo sa to na ceste domov, len 150 metrov od autobusovej zastávky.

Rodina a dobrovoľníci po nej intenzívne pátrali. Neskôr sa zistilo, že záchranár si ju vyhliadol už v meste a sledoval ju až domov. Pred jej domom jej injekciou vpichol látku, po ktorej zostala omámená, a odniesol ju do auta.

Zmenená situácia

Študentku našli zdravotníci pred nemocnicou v Petržalke po 25 hodinách. Podľa súdnych dokumentov mala na tele odreniny, reznú ranu a sedem vpichov. Na ďalší deň policajti zadržali podozrivého záchranára, ktorý mal pri sebe injekcie s rôznymi látkami, vrátane ketamínu.

Policajti zhromaždili množstvo dôkazov. DNA študentky našli na kľučke auta, na plachte v byte záchranára aj vo vani.

Po ôsmich mesiacoch však došlo k zmene. Vyšetrovanie bolo zastavené a záchranár sa pred súd nepostaví.

​„Trestné stíhanie bolo uznesením dozorujúcej prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava zastavené. Dôvodom rozhodnutia o zastavení trestného stíhania I. P. bola skutočnosť, že tento v čase spáchania oboch skutkov v dôsledku duševnej choroby, ktorou trpel, nevedel ovládať svoje konanie a ani rozpoznať nebezpečenstvo svojho protiprávneho konania. Tento záver vyplynul z vykonaného pomerne rozsiahleho znaleckého dokazovania,“ uviedla hovorkyňa Krajskej prokuratúry Bratislava Gabriela Kováčová.

Doplnila, že súd vydal predbežný príkaz na umiestnenie obvineného do zdravotníckeho zariadenia, kde skončil na psychiatrii.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie