Zvolen sa potápa, Spišiaci na koni: Vyhrali už jedenásťkrát v rade (súhrn 21. kola Tipos extraligy)

Zdroj: FOTO TASR/Ján Krošlák, František Iván

Hokejová Tipos extraliga pokračuje v rýchlom slede. V nedeľu sa odohralo už jej 21. kolo, v ktorom 6. prehru po sebe zaznamenali hokejisti HKM Zvolen. Zverenci trénera Petra Oremusa sú v najhoršej kríze za posledné roky. Naopak, darí sa Spišskej Novej Vsi, ktorá zaznamenala 11. domácu výhru. Obdivuhodný počin!

21. kolo Tipos extraligy:

HC Slovan Bratislava – HC Mikron Nové Zámky 5:2

Belasí si potrebovali udobriť fanúšikov po posledných prehrách aj si tabuľkovo pomôcť. V prvom dejstve im pritom neboli uznané dva presné zásahy, no predsa sa presadili legionári Brown s Pecararom. V 17. minúte znížil nahodeným pukom za Godlov chrbát Lotyš Mančics. V 37. minúte dokonca prišlo vyrovnanie, keď Prokeš spoza bránkovej čiary nastrelil Godlov postoj – 2:2. No hneď vzápätí skóroval Takáč a v záverečnej tretine výsledok do konečnej podoby dokreslili presné zásahy legionárov Poiriera a Wereka.

Napriek 3 bodom je Slovan v ťažkej situácii, no platí, že Nové Zámky zdolal po takmer roku.

Spišská Nová Ves – HC´05 Banská Bystrica 4:2

Spišiaci sú na domácom ľade ako dobre namazaný stroj. V prvej tretine mali obrovskú prevahu, hostí spod Urpína držal dlho nad hladinou ponoru brankár Krošelj. V 7. minúte ho však prekonal Nellis a do prvej sirény aj Džugan. Kto však čakal jednoznačný zápas, musel byť zaskočený. Bystričania totiž gólmi Bačíka s Turnbullom vyrovnali a navodili zápasu úplne iný dej.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa HK Spišská Nová Ves (@hk_spisskanovaves)

Zverenci Vlastimila Wojnara však našli cestu k víťazstvu. V presilovke ich k nemu nasmeroval Kerbashian a v závere pri power – play strelil 2. gól v zápase Džugan. Novejša tak zostáva na 2. mieste tabuľky so 44 bodmi. Má 3-bodovú stratu na vedúce Košice.

HK Dukla Michalovce – HK 32 Liptovský Mikuláš 6:1

Zemplínčania sú po reprezentačnej pauze v skvelej športovej forme, vyhrali už 4. zápas. Tentoraz úplne jednoznačne. Na dva góly Pearsona a presný zásah Valacha ešte odpovedal v 32. minúte legionár v drese HK 32 Berry, ale zverenci trénera Petra Kúdelku sa nedali vykolajiť.

Naopak, svoj hetrik v zápase dokonal Pearson a sieť za brankárom Rýchlikom našli ešte puky z hokejok Hearda a Suju. Michalovce tak stúpajú v tabuľke. Liptáci sa, naopak, prepadli už na 10. miesto. Aktuálne sa im vôbec nedarí.