fbpx

Tenis: Medvedev vyhral vo finále turnaja v Ríme a má prvý titul na antuke

Reklama
JB 92 Rím - Ruský tenista Daniil Medvedev pózuje s trofejou po jeho výhre nad Dánom Holgerom Runeom vo finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP v Ríme 21. mája 2023. FOTO TASR/AP Daniil Medvedev of Russia lifts the trophy after defeating Denmark's Holger Rune during the men's final tennis match at the Italian Open tennis tournament in Rome, Italy, Sunday, May 21, 2023. (AP Photo/Alessandra Tarantino)

Zdroj foto: TASR

Ruský tenista Daniil Medvedev triumfoval vo finále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme a získal premiérový titul na antuke. Tretí nasadený hráč zdolal v nedeľnom zápase siedmeho Holgera Runeho z Dánska v dvoch setoch 7:5 a 7:5.

Medvedev vyhral 18 z doterajších 19 titulov na tvrdom povrchu, jeden získal aj na tráve na Malorke. Triumfom v Ríme sa zaradil medzi favoritov pred Roland Garros, ktorý odštartuje na budúcu nedeľu. Finále odštartovalo takmer o dve hodiny neskôr oproti plánovanému začiatku, keďže v Ríme pršalo. Organizátori už prisľúbili, že do roku 2026 nainštalujú nad centrálnym kurtom zaťahovaciu strechu. Medvedev sa po triumfe posunie na druhé miesto rebríčka.

dvojhra – finále:
Daniil Medvedev (Rus.-3) – Holger Rune (Dán.-7) 7:5, 7:5

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie