fbpx

Tínedžer z Prešova skončil v putách. Do školy priniesol legálnu drogu, ktorú si kúpil v automate

Reklama
Na snímke vľavo legálna droga HHC-P, vpravo automat, kde si ho môžu kúpiť aj maloleté osoby. Zdroj: reprofoto/tvnoviny.sk

Droga pripomínajúca marihuanu sa na Slovensku rozšírila. Dôvodom je jej legálnosť a dostupnosť. Kúpiť si ju môžete v automatoch. Tie nekontrolujú ani vek, a tak sa k nim vedia dostať aj deti či mladiství. Kúpil si ju aj štrnásť ročný Prešovčan, ktorý ju doniesol do školy. Tam ho však načapal učiteľ a zavolali na chlapca políciu. HHC/HHC-P je pri tom na Slovensku legálna zelená sušina. O prípade informoval portál tvnoviny.sk.

HHC/HHC-P je dostupná v automatoch v nákupných centrách. Využívajú to najmä deti, ktorých láka zaexperimentovať si s drogou, ktorá je u nás navyše legálna.

Po jej užití však mnohí ostávajú v nemocnici – a to nielen deti, ale aj dospelí. Niektorí opisujú, že všeobecne nejde o príjemný stav, ktorý droga navodí. A keďže ide o polosyntetickú látku, jej dlhodobé užívanie nie je poriadne preskúmané.

HHC si kúpil aj 14-ročný chlapec z Prešova, ktorý ju priniesol do školy. To, čo zažil, keď mu drogu našli, nečakal ani v najhoršom sne.

Chlapca spútali a vypočúvali

Matku chlapca – Miriam, zaskočil telefonát zo Základnej školy Matice slovenskej v Prešove, ktorú jej syn navštevuje.

„Niečo po desiatej mi volal učiteľ, že sa stala nepríjemná vec a že mám prísť. Zľakla som sa, či sa nezranil. Môj syn si totižto na školské wc priniesol niečo, čo vyzeralo ako tráva. Bol tam aj dvoma kamarátmi,“ uviedla pre TV Markíza. Išlo však o drogu HHC, ktorá je na Slovensku legálna. Stále sa však veľmi podobá na marihuanu, ktorá je na Slovensku zakázaná a hrozia za jej prechovávanie prísne tresty.

Mladí chlapci drogu ani nefajčili. Boli len zvedaví, a tak ju na záchodoch len skúmali a ovoniavali. Tam ich načapal učiteľ, ktorý okamžite išiel za riaditeľkou. Tá zavolala políciu.

Matka zažila šok

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie