fbpx

Toto je 10 potravín, za ktoré vám telo poďakuje. Jedzte ich naozaj pravidelne

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Pexels

Chcete niečo urobiť pre svoje zdravie? V tom prípade vám poradíme, ktoré potraviny treba čo najčastejšie zaradiť do svojho jedálnička.

Naše telo ich nutne potrebuje, aby dobre fungovalo.

Kel

Listový alebo kučeravý kel je naozaj superpotravina. Veľmi posilňuje imunitu, pomáha pri chudnutí, skrášľuje pokožku aj posilňuje zrak. Iba 100 g kelu pokryje podstatnú časť vitamínov, ktoré telo potrebuje. Obsahuje asi desaťnásobok odporúčanej dennej dávky vitamínu K.

Morské ryby

Obsahujú veľa omega-3 mastných kyselín, ktoré sú spájané so zníženým rizikom depresie, ochorení srdca i rakoviny. Výbornou voľbou je populárny losos. Už 85 gramov tejto ryby obsahuje polovicu dennej dávky niacínu, ktorý chráni pred chorobami a je označovaný aj ako prevencia Alzheimerovej choroby. Jeho ružová farba je dielom karotenoidov, ktoré majú protizápalové účinky.

Zemiaky

Sladké zemiaky batáty obsahujú veľké množstvo vitamínu C a E, ktoré redukujú podráždenie a zlepšujú zdravie kože. Sladké zemiaky sú taktiež bohaté na vitamín A, ktorý pomáha pri boji s rakovinou a posilňuje imunitu. Jediný červený zemiak obsahuje 66 mikrogramov kyseliny listovej, čo zodpovedá rovnakému množstvu, aké je vo väčšej šálke špenátu alebo brokolice.

Citróny

Jeden citrón obsahuje viac ako 100% denného príjmu vitamínu C, ktorý pomáha vyrovnávať HDL cholesterol, takzvaný dobrý cholesterol, v krvi a posilňuje kosti. Flavonoidy obsiahnuté v citrónoch môžu zabraňovať rastu rakovinových buniek, a navyše tiež pôsobia protizápalovo.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie