Riziká fajčenia pre uši súvisia aj s horším prietokom krvi – najmä vo vnútornom uchu, ktoré je zodpovedné za prenos zvukov do mozgu. To môže viesť k zhoršeniu sluchu. Preto sa pri zanechaní cigariet znižujú aj riziká poškodenia sluchu súvisiace so zhoršeným prekrvením.
Pamäť a koncentrácia
Fajčenie ovplyvňuje aj mozog. Hoci nikotín vám na chvíľu dodá pocit väčšej „sústredenosti“, z dlhodobého hľadiska fajčenie poškodzuje cievy, ktoré zásobujú mozog kyslíkom. To má za následok nedostatok kyslíka a živín, čo vedie k horšej koncentrácii, zhoršeniu pamäti a vyššiemu riziku mozgovej príhody. Lepšie okysličenie mozgu po skončení fajčenia vám pomôže k jasnejšej mysli.
Hormóny
Fajčenie ovplyvňuje aj hormóny v tele. Napríklad u žien môže znížiť hladinu estrogénu, čo urýchľuje nástup menopauzy a zvyšuje riziko osteoporózy. U mužov prispieva fajčenie k poruchám erekcie, pretože narúša prietok krvi do pohlavných orgánov.
Keď ženy prestanú fajčiť, zlepší sa hormonálna rovnováha, čo môže oddialiť nástup osteoporózy, a u mužov sa zlepší prietok krvi, čo pozitívne ovplyvňuje erektilnú funkciu.
Kosti
Nikotín a iné toxíny narúšajú rovnováhu medzi odbúravaním a obnovou kostného tkaniva, čo vedie k úbytku kostnej hmoty. Prechodom na nefajčiarsky životný štýl sa zlepšujú mechanizmy obnovy kostí.