fbpx

Toto sú časté chyby pri tankovaní. Obrať vás môžu o desiatky eur a ani o tom nemusíte tušiť

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Unsplash/Erik Mclean

Aj keď sa vás to nemusí týkať v rámci krajín eurozóny, za ňou je to už horšie. Tieto chyby spôsobujú, že prichádzate o nemalé peniaze, a to najmä vplyvom nevhodného výmenného kurzu. To je však len jedna z vecí, ktorá vás o peniaze za tankovanie môže obrať. 

Tipy priniesol portál Topspeed. Práve podľa neho dokážeme cenu tankovanie ovplyvniť aj my, a to správnymi a rozumnými rozhodnutiami.

Diaľničné čerpacie stanice

Tankovať na čerpacích staniciach, ktoré sú bezprostredne na diaľniciach, vás môže vyjsť oveľa drahšie v porovnaní s benzínkami v mestách či iných lokalitách mimo hlavných cestných ťahov. Napríklad v Rakúsku je rozdiel skutočne závratný.

Na bežných rakúskych čerpacích staniciach si pýtajú za liter nafty 1,61 eura, zatiaľ čo na diaľniciach až neuveriteľných 3,35 eura. Ide vskutku o zásadný rozdiel.

Podobne je to aj v Slovinsku, kde býva rovnaký vysoký rozdiel naprieč benzínkami. Ide o úrovne 1,54 eura za liter benzínu a 1,48 eura za liter nafty. Nové ceny však ohlásia už budúci týždeň.

Výmenný kurz pri cudzích menách

Príchodom dovolenkovej sezóny sa mnohí rozhodnú pre dovolenku autom. Často prechádzame krajinami, ktoré nemajú euro, a tak si buď lokálnu hotovosť zabezpečíme, alebo zaplatíme platobnou kartou. A to aj na čerpacích staniciach. Je to, samozrejme, pochopiteľné, veď ide o rýchle riešenie bez žiadnych zbytočných problémov.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie