fbpx

Tržby aj zisk Lenova v 4. kvartáli výrazne klesli

Reklama
Na snímke budova, v ktorej bude sídli Európsky orgán práce v Bratislave 3. decembra 2019. FOTO TASR - Dano Veselský *** Local Caption *** ELA European Labour Authority priestor Lenovo
Zdroj foto: TASR

Čínsky koncern Lenovo zaznamenal vo svojom 4. finančnom kvartáli výrazné zníženie tržieb aj zisku. Dôvodom bol pokračujúci pokles globálneho dopytu po počítačoch a smartfónoch.

Čistý zisk najväčšieho výrobcu osobných počítačov na svete prisúditeľný akcionárom za tri mesiace do konca marca 2023 klesol o 72 % na 114 miliónov USD (105,76 miliónov eur) zo 412 miliónov USD v rovnakom období pred rokom. Tržby skupiny sa znížili o 24 % na 12,64 miliardy USD zo 16,69 miliardy USD.

Spoločnosť uviedla, že po období neistoty na svetových trhoch očakáva postupnú stabilizáciu. S návratom k miernemu rastu počíta v druhej polovici roka 2023. V strednodobom až dlhodobejšom horizonte by mal na jej výsledky pozitívne vplývať najmä rastúci dopyt po infraštruktúre v oblasti cloudových technológií.
(1 EUR = 1,0779 USD)

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie