fbpx

Ukrajina má rozpočtovú podporu na rok 2023 a začiatok roka 2024

Reklama
Zdroj foto: G7 Japan

Lídri krajín skupiny G7 v piatok na summite v japonskej Hirošime oznámili, že zabezpečili, aby Ukrajina mala potrebnú rozpočtovú podporu na tento rok a začiatok roka 2024, keďže obnovili svoj záväzok poskytnúť finančnú a vojenskú podporu Kyjevu v boji proti Rusku.

„Dnes podnikáme nové kroky, aby sme zabezpečili, že nelegálna agresia Ruska proti suverénnemu štátu Ukrajina zlyhá, a aby sme podporili ukrajinský ľud v jeho úsilí o spravodlivý mier založený na rešpektovaní medzinárodného práva,“ uviedli vo vyhlásení lídri G7 na summite, ktorý sa začal v piatok v japonskom meste Hirošima.

Lídri siedmich najbohatších ekonomík sveta (USA, Japonska, Nemecka, Británie, Francúzska, Talianska a Kanady) rokujú spolu s predstaviteľmi Európskej únie v japonskej Hirošime o konflikte na Ukrajine a rastúcej medzinárodnej sile Číny.

Členovia G7 uviedli, že hľadajú spôsoby, ako zabrániť, aby sa do Ruska dostávali cez tretie krajiny tovary a technológie, na ktoré sú uvalené sankcie proti Moskve za jej inváziu na Ukrajinu.

Členovia G7 chcú tvrdo zakročiť proti akémukoľvek obchádzaniu sankcií, ktoré by Rusku prinieslo zvýšenie príjmov na financovanie vojny.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie