fbpx

Ukrajina odrazila „masívny“ útok dronmi na Kyjev, uviedla armáda

Reklama
WA 17 Kyjev - Na snímke ukrajinského ministerstva pre mimoriadne situácie hasiè hasí požiar, ktorý spôsobili úlomly ruskej rakety zostrelenej systémom protivzdušnej obrany poèas noèného útoku ruskej armády v Kyjeve v utorok 16. mája 2023. FOTO TASR/AP In this photo provided by the Ukrainian Emergency Situations Ministry, firefighters put out fire caused by fragments of a Russian rocket after it was shot down by air defense system during the night Russian rocket attack in Kyiv, Ukraine, early Tuesday, May 16, 2023. (Ukrainian Emergency Situations Ministry via AP)

Zdroj foto: TASR

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na sobotu úspešne odrazila nový ruský útok dronmi na Kyjev, ale padajúce trosky spôsobili v hlavnom meste určité škody, informovala ukrajinská armáda. Útok označila ako „masívny“.

Podľa tlačovej agentúry AFP šéf kyjevskej civilnej obrany a vojenskej správy Serhij Popko na platforme Telegram napísal: „Túto noc agresor znova podnikol masívny útok dronmi. Ozbrojené sily zničili všetky zistené vzdušné ciele prostriedkami našej protivzdušnej obrany. Žiadne zásahy na Kyjev sa nepodarili! Padajúce trosky spôsobili požiar v obytnej budove v Darnyckom obvode, ale bol uhasený bez akýchkoľvek obetí.“

Podľa slov Popka trosky zapríčinili určité škody v troch ďalších kyjevských obvodoch, ale zatiaľ nie sú hlásené žiadne obete Popko dodal, že išlo o 11. vzdušný útok na Kyjev od začiatku mája. V sobotu o 00.45 h miestneho času ukrajinská armáda varovala, že ku Kyjevskej oblasti smerujú drony. Tamojšie úrady hlásili výbuchy a explózie oznámili aj úrady v meste Černihiv severovýchode od Kyjeva. Exilová radnica v Mariupole, meste okupovanom Ruskom na pobreží Azovského mora, tiež informovala o výbuchoch. Systémy protivzdušnej obrany boli aktívne v Kyjeve a Černihivskej oblasti, uviedla ukrajinská armáda.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie