fbpx

Úmorné chudnutie je minulosťou. Vedci prišli s liekom, ktorý naozaj funguje

Zdroj: Freepik

Mantra „menej jedz a viac sa hýb“ sa znovu ukázala ako neúčinná, ba dokonca ako kontraproduktívna, pre pacientov, ktorí bojujú s chronickými problémami s hmotnosťou a zdravotnými komplikáciami obezity. Vedci však prišli s liekom, ktorý obezitu dokáže liečiť.

V novej klinickej štúdii vedci testovali, ako účinný je liek proti obezite. Výsledky sú podľa výskumov natoľko dobré, že by účinná látka mohla byť schválená aj v rôznych krajinách sveta.

Ako informuje ČT24 obezita je jednou z najhorších epidémií modernej doby. Týka sa dospelých aj detí. Súvisí s ďalšími zdravotnými komplikáciami, od cukrovky až po kardiovaskulárne problémy. Liečiť ju je zložité, zmeniť životný štýl človeka a upraviť stravovacie návyky v niektorých prípadoch môže byť nemožné. Nový výskum však naznačuje, že existuje liek, ktorý hmotnosť naozaj znižuje. Klinická štúdia spoločnosti Eli Lilly prišla s výsledkami, že ľudia, ktorí užívali liek podstatne schudli, oproti tým, ktorým bolo podávané placebo.

Ako liek na chudnutie funguje

Experimentálny liek spoločnosti Eli Lilly podľa výsledkov dvoch štúdii pomohol pacientom schudnúť v priemere 26% svojej hmotnosti po dlhodobom užívaní alebo intenzívnych zmenách životného štýlu. Ide o doteraz najväčšie zníženie hmotnosti zaznamenané v poslednom štádiu klinickej štúdie, uviedla spoločnosť. Hlavnou výhodou injekčného lieku trizepatid je, že sa dnes už na liečbu využíva.  Veľmi dobre sa preto vie o jeho možných vedľajších účinkoch. Lekári s ním už dlhšiu dobu liečia cukrovku druhého typu.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie