Moderátor na Kotlebovo časté spomínanie klientskeho štátu nacistov zareagoval. Nový štátny útvar vznikol 14. marca 1939. Jeho predstavitelia vo svojich prejavoch hovorili o samostatnosti, hoci krajina bola závislá na Hitlerovom Nemecku. Desaťtisíce Židov skončili v nacistických koncentračných a vyhladzovacích táboroch. Pre ďalšiu časť obyvateľov predstavoval štát pod vedením prezidenta Jozefa Tisa pokoj.
„Hovoríte, že ste vlastenec. Existuje väčšia vlastizrada ako to, že štát a jeho vedenie pošle vlastných občanov do koncentračných táborov na istú smrť – av tisícoch, ako to bolo za Slovenského štátu?“ spýtal sa moderátor. Kotleba sa dištancoval od zločinov druhej svetovej vojny a poznamenal, že prvá republika Slovákov vznikla ešte pred vojnou. Váži si ju vraj práve preto, že to bol prvý prejav slovenskej štátnosti v moderných dejinách.
Pandemické opatrenia prirovnal k vraždeniu Židov
„V živote by som žiadneho nevinného človeka nevydal do neľudských podmienok,“ povedal Kotleba na tému pošliapavania ľudských práv. O to viac však vraj musí akcentovať to, čo sa dialo počas posledných rokov. Pandemické opatrenia za premiérov Petera Pellegriniho, Igora Matoviča a Eduarda Hegera prirovnal k masovému vraždeniu Židov.
Kotleba potom vyhlásil, že Slovensko má dnes armádu na úrovni bojovej roty a že by sa mala obnoviť znovu do podoby, akú mala pred vstupom do NATO. „Pekný sviatočný deň,“ zaželal Kotleba na záver poslucháčom.
Kandidát na slovenského prezidenta bol v minulosti odsúdený za šírenie extrémistických myšlienok, za čo prišiel o mandát poslanca a len tesne unikol väzeniu.