fbpx

Urgent v Bratislave a okolí nemôže mať iba jedna nemocnica

Reklama
Na snímke nové priestory urgentného príjmu v popradskej nemocnici v piatok 11. februára 2021. V popradskej nemocnici za úèasti ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant O¼ANO) otvorili nový urgentný príjem druhého typu. S jeho výstavbou zaèali ešte na jeseò 2019, slúži by mal regiónu so spádovou oblasou 100.000 obyvate¾ov a ide o prvý takýto urgent na východnom Slovensku. FOTO TASR/Adriána Hudecová *** Local Caption *** easyfoto
Zdroj foto: TASR

Urgentnú zdravotnú starostlivosť v Bratislave a okolí nemôže poskytovať iba jedna nemocnica. Vyplýva to z vyjadrenia Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB). Pre TASR tak reagovala na avizované skončenie fungovania urgentného príjmu v nemocnici v Malackách. Poukázala pritom, že je v hlavnom meste a blízkom okolí jedinou nemocnicou, ktorá má urgent, a už teraz eviduje nápor pacientov.

„Samozrejme, je v našom záujme postarať sa o všetkých pacientov, ktorí na centrálne prijímacie oddelenie prichádzajú, ale zároveň sme toho názoru, že poskytovanie urgentnej zdravotnej starostlivosti v Bratislave a v okolí nemôže byť iba na jednej nemocnici,“ povedala hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

Pracoviská urgentu v UNB patria podľa jej slov k najvyťaženejším a s najvyšším počtom pacientov. „Univerzitná nemocnica Bratislava preto žiadala o rozšírenie siete urgentov aj mimo UNB,“ dodala. UNB poskytuje urgentnú starostlivosť vo svojich bratislavských nemocniciach na Kramároch, v Ružinove a Petržalke.

Nemocnica v Malackách by od júna nemala poskytovať ústavnú pohotovostnú službu na urgentnom príjme prvého typu. Odôvodňuje to nedostatkom kvalifikovaných zdravotníkov. Primátor Malaciek Juraj Říha vyzval rezort zdravotníctva a zdravotné poisťovne, aby bezodkladne zabezpečili dostupnú urgentnú zdravotnú starostlivosť pre obyvateľov Záhoria.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie