fbpx

USA: DeSantis oznámi kandidatúru na prezidenta v stredu vo vysielaní na Twitteri

Reklama

Zdroj foto: twitter.com/GovRonDeSantis

Guvernér amerického štátu Florida Ron DeSantis oficiálne oznámi svoju kandidatúru v amerických prezidentských voľbách v roku 2024 v stredu na sociálnej sieti Twitter.

DeSantis má podľa amerických televíznych staníc Fox News a NBC oznámiť svoj úmysel uchádzať sa o prezidentskú nomináciu Republikánskej strany a v prípade schválenia súperiť so súčasným prezidentom USA, demokratom Joeom Bidenom.

Živé vysielanie sa má začať o 18.00 h miestneho času (0.00 h vo štvrtok SELČ) a prítomný bude aj šéf Twitteru miliardár Elon Musk. „Budem robiť rozhovor s Ronom DeSantisom, ktorý má mimoriadny oznam,“ uviedol v utorok Musk. Dodal, že to bude po prvý raz, keď sa niečo takéto uskutoční prostredníctvom sociálnych sieti a s otázkami a odpoveďami v reálnom čase.

DeSantis má 44 rokov a spolu s exprezidentom Donaldom Trumpom je považovaný za najsľubnejšieho republikánskeho kandidáta. Trump kandidatúru oznámil už vlani v novembri. DeSantis je guvernérom Floridy od januára 2019 a vlani v novembri bol znovuzvolený s výrazným náskokom. Pred začiatkom politickej kariéry vyštudoval históriu na Yaleovej univerzite a právo na Harvarde. Neskôr slúžil v americkom vojenskom námorníctve a bol nasadený v Iraku. V rokoch 2013-2018 bol členom Snemovne reprezentantov amerického Kongresu za štát Florida. Od roku 2009 je ženatý a s manželkou má tri deti.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie