fbpx

Útoky na Mykolajiv si vyžiadali troch zranených, v Kyjeve zneli sirény

Reklama

Zdroj foto: TASR

Najmenej traja ľudia utrpeli v dôsledku ruských raketových útokov v sobotu zranenia v meste Mykolajiv na juhu Ukrajiny, uviedli tamojšie úrady.

K útokom došlo v sobotu v skorých ranných hodinách, spresnil na platforme Telegram starosta tohto mesta Olexandr Sienkevyč a dodal, že na mieste zasahovali záchranné zložky.

Ako ďalej uviedol, terčom útoku ruských jednotiek sa stala miestna továreň a došlo aj k poškodeniu okolitých obytných budov, pričom v troch bytoch vypukol požiar. V dôsledku útokov došlo aj k poškodeniu budovy vzdelávacieho zariadenia.

The Guardian s odvolaním sa na ukrajinské médiá tiež informoval, že v noci na sobotu sa v ukrajinskej metropole Kyjev opäť ozývali sirény leteckého poplachu.

Ruské útoky hlásili aj v západoukrajinskom meste Ľvov a podľa tamojšej vojenskej oblastnej správy boli podniknuté tzv. samovražednými kamikadze dronmi.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie