8. Čína
Viac dospelých v Číne dáva prednosť vzdelaniu, osobnému rozvoju, kariérnym cieľom a finančnému zabezpečeniu pred rozhodnutím usadiť sa. Spoločenské normy kladú veľký dôraz na štúdium na univerzite a dokonca na získanie magisterského alebo doktorandského titulu pred uzavretím manželstva. Najmä pre mužov je vlastníctvo bytu pred svadbou neoddiskutovateľné. Vzhľadom na rastúce náklady na bývanie v mestách, ako sú Peking, Šanghaj, Šen-čen a ďalšie, si získanie vlastného bývania vyžaduje čas. To má za následok, že ľudia sa berú v priemere v 26 rokoch.
9. Rusko
V Rusku došlo k výraznému posunu v názoroch na manželstvo, najmä po sovietskej ére, keď bolo skoré uzavretie manželstva normou. Mnohí jednotlivci žijúci v mestách navštevujú univerzity a robia kariéru. To ich stavia do pozície, v ktorej môžu niesť zodpovednosť vyplývajúcu z uzavretia manželstva. Ekonomická nestabilita a rastúce náklady na bývanie sťažujú mladým párom skoré uzavretie manželstva. Mnohí z nich však čelia kultúrnemu tlaku uzavrieť manželstvo do určitého veku. Typický vek pre uzavretie manželstva v Rusku je približne 26 rokov.
10. Izrael
Kombinácia faktorov, ako je povinná vojenská služba, zameranie na kariéru a posun k moderným hodnotám, podnecuje mnohých jednotlivcov, aby sa ženili neskôr ako predchádzajúca generácia. Ortodoxné náboženské komunity stále uprednostňujú skorý sobáš. Sekulárni a moderní ortodoxní Židia, ktorí tvoria veľkú časť izraelskej spoločnosti, sa často ženia vo veku od dvadsať do tridsať rokov. Priemerný vek, v ktorom sa usadia, je 29 rokov.
11. USA
V USA sa kladie veľký kultúrny dôraz na individuálny úspech a kariérny postup pred prijatím veľkého rozhodnutia. Ľudia sa pred prijatím dlhodobého záväzku zameriavajú aj na osobnú slobodu, cestovanie a randenie. V Spojených štátoch je veľmi rozšírené aj spolužitie bez uzavretia manželstva. Rastúce náklady na vzdelanie, bývanie a bývanie tiež odďaľujú svadobné plány. Ďalším faktorom je akceptovanie uzavretia manželstva v neskoršom veku ako prejavu zrelosti a múdreho rozhodnutia. Američania bežne vstupujú do manželstva vo veku okolo 31 rokov.
12. Taliansko
Hoci je manželstvo cenenou inštitúciou, mnohí Taliani rozhodnutie uzavrieť manželstvo odkladajú. Jedným z dôvodov je nezamestnanosť a hospodárska nestabilita, najmä v južných oblastiach krajiny. Mnohí jednotlivci sa vzdelávajú aj niekoľko rokov a pomaly prechádzajú do pracovného procesu. Manželstvo sa tiež nepovažuje za nevyhnutnosť a mnohým stačí spoločné bývanie. Je celkom bežné, že ľudia vstupujú do manželstva neskoro, často okolo 34. roku života.
13. Brazília
Brazília prešla v posledných desaťročiach sociálnymi, kultúrnymi a hospodárskymi zmenami. Viac Brazílčanov, najmä žien, sa venuje vysokoškolskému vzdelávaniu a profesionálnej kariére. Mnohí chcú byť finančne stabilní a nezávislí ešte pred vstupom do manželstva. Hospodárske problémy Brazílie, vrátane neistoty zamestnania a inflácie, sťažujú mladým ľuďom skoré založenie stabilného života. Veľmi rozšíreným sa stal aj spoločný život bez uzavretia manželstva. V porovnaní s celosvetovými priemermi sa manželstvo uzatvára zvyčajne neskôr, mnohí uzatvárajú manželstvo vo veku 36 rokov.
14. Južná Kórea
V Južnej Kórei je vysoká konkurencia na trhu práce a drahé bývanie, najmä v mestách ako Soul. Od mladých dospelých sa očakáva, že si pred uzavretím manželstva zabezpečia stabilné zamestnanie, slušný príjem a často aj bývanie. V Južnej Kórei je jeden z najdlhších pracovných časov na svete, takže na randenie a osobný život nezostáva veľa času. V modernej juhokórejskej spoločnosti sa manželstvo považuje skôr za voľbu než za nevyhnutnosť a mnohí radšej počkajú, kým sa budú cítiť citovo a finančne pripravení. Priemerný vek prvého manželstva je 37 rokov.
15. Španielsko
V Španielsku je normálne usadiť sa a začať manželský život v neskoršom veku. Jedným z najvýznamnejších dôvodov sú finančné obmedzenia spôsobené nezamestnanosťou, nízkymi mzdami a rastúcimi nákladmi na bývanie. Dosiahnutie finančnej nezávislosti tiež trvá dlhšie. Podobne ako v mnohých západných spoločnostiach je veľmi rozšírené žiť spolu bez uzavretia manželstva. Mnohé páry majú tendenciu budovať celý svoj spoločný život bez toho, aby cítili povinnosť formalizovať svoj vzťah uzavretím manželstva. Priemerný vek sobáša je jeden z najvyšších na svete: 39 rokov.