fbpx

V Bratislave otvorili výstavu 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Bratislava 5. mája (TASR) – Výstavu 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu otvorili vo štvrtok (4. 5.) v Galérii Českého centra v Českom dome v Bratislave. Prostredníctvom fotografií z archívu ponúka pohľad do života Československého/Českého rozhlasu, jeho minulosti aj súčasnosti. Výstava potrvá do 31. augusta.

Reklama

Návštevníkom pripomenie, že rozhlasové vysielanie pre verejnosť v Československu odštartovalo 18. mája 1923 zo skautského stanu v Kbelích volaním Haló, haló, zde vysílací stanice Radiojournalu. „V Európe len BBC s pravidelným programom predbehla Radiojournal – to bol počiatočný názov Československého rozhlasu,“ približujú autori výstavy, ktorá na dvoch desiatkach panelov prezentuje archívne fotografie. Prostredníctvom nich môžu návštevníci nazrieť do života Československého/Českého rozhlasu, jeho minulosti aj súčasnosti.

„S využitím QR kódov je navyše možné vypočuť si autentické audio i videonahrávky z vysielania,“ dodáva České centrum s tým, že výstava okrem pripomienky významných rozhlasových udalostí ukazuje aj vysielaciu a prenosovú techniku a predstavuje rozhlas nielen ako inštitúciu so storočnou tradíciou, ale zároveň ako moderné verejnoprávne médium.

„Výstava 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu je súčasťou našich putovných programov. Po Bratislave sa predstaví aj v Piešťanoch, Košiciach a inde,“ hovorí riaditeľka Českého centra Bratislava Monika Koblerová k výstave, ktorá podľa jej slov aktuálne prebieha aj v Tel Avive a otvoria ju tiež v Mníchove a New Yorku.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie