fbpx

V čase zápasu Slovenska s Belgickom bol vo Frankfurte aj vládny špeciál. Danko sa pochválil selfie

Reklama
Na snímke Andrej Danko na štadióne vo Frankfurte. Zdroj: Facebook/Andrej Danko

V pondelok ráno o šiestej hodine malo z bratislavského letiska vzlietnuť vládne lietadlo Airbus A-319, ktoré pristálo vo Frankfurte nad Mohanom približne o hodinu neskôr. Podľa denníka SME medzi pasažiermi boli viacerí koaliční politici vrátane Andreja Danka (SNS), predsedu parlamentu Petra Žigu, ministra školstva Tomáša Druckera, ministra práce Erika Tomáša a ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (všetci Hlas-SD).

Andrej Danko sa z futbalového štadiónu pochválil selfie, uviedol Startitup.

Neskôr zverejnil aj video, v ktorom vyjadril hrdosť na SNS a jej úspech pri presadzovaní vzniku nového ministerstva športu. „Viac ako 100 miliónov pôjde do športu. Nech mi nikto nehovorí, že to nemá význam,“ povedal vo videu.

Podľa denníka SME, žiadny zo spomínaných politikov neinformoval o pracovnej ceste, ktorá by sa mala uskutočniť v Nemecku.

Nevyhli sa kritike

Opozičná strana KDH okamžite reagovala a skritizovala koaličných politikov za použitie vládneho špeciálu na cestu do Nemecka na futbalový zápas.

„Použiť vládny špeciál na odvoz do Nemecka na futbalový zápas Slovenska považuje KDH za papalášizmus najhrubšieho zrna a žiada vládnych predstaviteľov, aby si priznali chybu a všetky náklady v súvislosti s letom do Nemecka uhradili,“ uviedlo KDH.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie