fbpx

V Česku vyskočil žiak z okna školy, s poraneným hrudníkom leží v nemocnici

Reklama
Ilustračné snímky. Zdroj: Facebook/Policie ČR, FREEPIK/freepik

Minulý týždeň v piatok vyskočil z okna základnej školy vo Veľkej Bystrici pri Olomouci študent. Utrpel ťažké zranenia, po prvotnom ošetrení ho vrtuľník transportoval na detskú traumatológiu Fakultnej nemocnice Ostrava. Prípad vyšetruje polícia.

Na miesto vyrazili v piatok dopoludnia ako prví záchranári. „Chlapec zostal ležať pri budove školy vo Veľkej Bystrici v bolestiach. Poslali som na miesto sanitky aj vrtuľník, ktorý ho potom dopravil na detskú traumatológiu Fakultnej nemocnice Ostrava,“ uviedla tlačová hovorkyňa Zdravotníckej záchrannej služby Olomouckého kraja Lucie Mikisková.

Podľa nej utrpel maloletý pacient poranenia hrudníka. „O stave detí nemôžeme bez súhlasu rodičov poskytovať žiadne informácie,“ odpovedala na otázku Petra Petlachová, hovorkyňa Fakultnej nemocnice Ostrava.

Podľa informácií Deníku.cz bol zranený trinásťročný chlapec, ktorý vyskočil z tretieho poschodia počas vyučovania.

Na miesto so zdravotníkmi dorazila aj polícia. „Vyšetrujeme prípad pádu žiaka z okna budovy základnej školy. Viac vzhľadom na vek oznamovať nebudeme,“ povedal pre idnes.cz policajný hovorca Libor Hejtman s tým, že doterajším vyšetrovaním policajti nezistili zavinenie zo strany cudzej osoby.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie