fbpx

V Grécku našli už päť mŕtvych zmiznutých turistov. Všetci mali urobiť rovnakú chybu

Reklama
Na snímkach grécka polícia. Zdroj: TASR/AP, X/@DavidhBrown

Už viac ako týždeň pátrajú grécke úrady po stratených turistoch, ktorí zmizli na výletoch po tamojších ostrovoch. Niektorých z nich sa už podarilo nájsť, ale, bohužiaľ, až po ich smrti. Sériový vrah ale v Grécku nevyčíňa, na vine majú byť hlavne vysoké teploty, ktoré v Stredomorí panujú.

Najmenej osem turistov záhadne zmizlo za uplynulé dva týždne v Grécku. Zmiznutia sa sústredili predovšetkým na ostrovoch, ktoré turisti často vyhľadávajú. Päť z nich už záchranári našli bez známok života. Medzi nimi bol aj britský moderátor Michael Mosley, ktorému sa stala osudnou dovolenka na ostrove Symi.

Ďalšími obeťami boli 55-ročný Američan, ktorého telo našla turistka na pláži na ostrove Mathraki neďaleko Korfu, a 74-ročný muž z Holandska, ktorý zahynul na ostrove Samos. Dvaja turisti potom zomreli na Kréte.

Záchranári stále pátrajú po dvoch postarších ženách z Francúzska na ostrove Sikinos a 59-ročnom Američanovi, ktorý nedorazil za svojím kamarátom na ostrove Amorgos. Všetky tieto prípady majú mať zhodnú príčinu.

V Grécku totiž v posledných dňoch panujú extrémne vysoké teploty, ktoré miestami presahujú aj hranicu 40 stupňov Celzia. Nezvestní turisti, väčšinou v pokročilejšom veku, ale aj tak v tomto počasí vyrazili na výlet. Vychádzky ich navyše zaviedli do vnútrozemia, ktoré je u ostrovov ako Sikinos často zriedka obývané.

Aj keď nie je príčina smrti nájdených turistov ešte úplne presne objasnená, grécke úrady varujú ľudí, aby sa nepúšťali do výletov v riskantnom počasí. „Je to úplne jasný vzorec. Všetci šli na výlet vo vysokých teplotách,“ povedal podľa agentúry Reuters hovorca gréckej polície Petros Vassilakis.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie