fbpx

Tragédia v škole v Parchovanoch: Žiak zomrel po páde zo strechy

Reklama
Zdroj: FACEBOOK/Polícia Slovenskej republiky, Základná škola Parchovany

V Parchovanoch v okrese Trebišov spadol v pondelok (20. 11.) zo strechy základnej školy 15-ročný žiak. Pri páde utrpel zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Na udalosť upozornil denník Nový Čas. Polícia pre TASR potvrdila, že prípad vyšetruje.

Pätnásťročný žiak deviateho ročníka Základnej školy v Parchovanoch, počas prestávky spadol zo strechy školy, ktorú navštevoval. Po nehode ihneď dorazili na miesto policajti a zdravotníci. Chlapcovi sa však v nemocnici nepodarilo zachrániť život kvôli jeho vážnym zraneniam.

„Udalosťou sa zaoberá vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove, ktorý vedie vyšetrovanie pre trestný čin usmrtenia,“ potvrdila pre TASR košická krajská hovorkyňa Jana Mésarová. Polícia vzhľadom na citlivosť prípadu aj s prihliadnutím na vek poškodenej osoby bližšie a podrobnejšie informácie k prípadu poskytovať nebude.

Na mieste zasahovali záchranári, ktorí chlapca previezli do nemocnice. „Pacient, žiaľ, napriek enormnej snahe zdravotníkov zraneniam podľahol,“ potvrdila pre TASR za trebišovskú nemocnicu PR špecialistka Penta Hospitals SK Bianka Krejčíová.

Ani predstavitelia zákona, ani škola sa k tejto tragédii nechcú veľmi vyjadrovať. Na druhej strane, spolužiaci a susedia boli otvorenejší a pre portál Nový Čas uviedli, že Roman trpel depresiami.

„Ako zriaďovateľ školy a štatutárny orgán obce mám informácie o tom, čo sa dnes v škole stalo, no tieto nie sú komplexné a dovtedy, kým nebudú, sa k tomuto prípadu vyjadrovať nebudem,“ uviedol prvý muž z obce. Rovnako reagoval aj riaditeľ školy Ivan Račkovský.

„Aktuálne prebieha vyšetrovanie toho, čo sa udialo a až do jeho ukončenia sa k prípadu vyjadrovať nebudem,“ poznamenal stručne.

Mrazivé slová spolužiakov a susedov

Jeden z Romanových spolužiakov odhalil detaily o tom, čo sa v škole v pondelok stalo. Povedal, že Roman bol veselý a vysmiaty, ale zároveň trpel depresiami, kvôli ktorým ho jeho matka nechávala doma a nepúšťala ho von.

„Vyskočil cez prestávku pred piatou hodinou, keď sme mali mať slovenský jazyk. Najprv cez okno vyšiel rebríkom na strechu a následne odtiaľ skočil na zem. Po tom, čo sa stalo, vyučovanie prerušili. Všetci v triede sme plakali,“ uviedol tínedžer pre Nový Čas.

Suseda z ulice, kde Roman žil s rodinou, reagovala na slová jedného z jeho spolužiakov. „Čo viem, už predtým mal samovražedné sklony. Je hrozné si predstaviť, že deti, ktoré boli s ním v triede, to všetko videli. Zároveň sa však pýtam, prečo mu nikto nepomohol, nezdržal ho a nezavolal na niektorého z učiteľov?“

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie