fbpx

V. Remišová vyhlásila výzvu za deväť miliónov eur pre obce, mestá a NGO

Reklama

Dočasne poverená ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) vyhlásila novú výzvu vo výške deväť miliónov eur pre obce, mestá a mimovládne organizácie (NGO). Z dotácie regionálneho rozvoja si budú môcť vybudovať alebo obnoviť zelenšie priestory verejných priestranstiev, športovísk, turistických miest či služieb. Vo štvrtok o tom informovala na tlačovej konferencii.

Spresnila, že uvedená podpora je pre obce, mestá a NGO po celom Slovensku. Na svoje objekty môžu získať dotáciu od 100.000 eur do 450.000 eur. Ide o tretiu tohtoročnú výzvu pre celú SR. Vybudovaný alebo zrekonštruovaný priestor musí byť zameraný na pohybové a voľnočasové aktivity nesúťažného charakteru.

„Len za uplynulé tri roky Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR podporilo stovky organizácií po celom Slovensku sumou štyri milióny eur z dotácií regionálneho rozvoja, ďalších 13 miliónov dostanú v tomto roku,“ oznámila Remišová.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie