fbpx

V Skalici horel bytový dom. Obyvateľov museli evakuovať, požiar založil niekto úmyselne

Reklama
Zdroj: FACEBOOK/Polícia SR - Trnavský kraj

Evakuáciu 25 obyvateľov bytového domu na Vajanského ulici v Skalici si vyžiadal sobotný (18.11.) večerný požiar v pivničných priestoroch. Polícia prípad vyšetruje ako zločin všeobecného ohrozenia v súbehu so zločinom poškodzovania cudzej veci, ako príčina požiaru bolo predbežne stanovené úmyselné konanie. Informuje o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR v Trnave na sociálnej sieti.

Požiar sa z drevenej pivnice postupne rozšíril do ďalších častí bytového domu, škody boli predbežne vyčíslené na desiatky tisíc eur. Polícia na prípade intenzívne pracuje a vykonáva všetky potrebné úkony smerom k poškodeným osobám i k osobe, ktorá mala požiar spôsobiť.

Pri udalosti dve osoby jednorazovo ošetrili a jednu previezli do nemocnice.

Na mieste zasahovali skalickí a holíčski hasiči, pri požiari v pivnici nastal komínový efekt a priestory schodiska bytovky boli úplne zadymené a bolo potrebné použiť autonómne dýchacie prístroje.

Postihnutým osobám mesto poskytlo dočasné útočisko v telocvični miestnej školy, kým bolo možné vrátiť sa do bytov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie