fbpx

V srdci Bratislavy opäť oslávia Francúzsky deň

Reklama
Francúzsky deň v Bratilave (Zdroj: institutfrancais.sk)

Francúzsky deň sa opäť vracia do srdca Bratislavy na Hlavné námestie. Francúzsky štátny sviatok, ktorý pripomína výročie dobytia Bastily (14. 7.), budú môcť obyvatelia i návštevníci slovenského hlavného mesta osláviť v piatok 12. júla počas Francúzskeho dňa.

„Na Hlavnom námestí sa návštevníci budú môcť poprechádzať po francúzskom trhu a ochutnať z ponuky dezertov, syrov či nápojov,“ informovala Silvia Litva Polak z komunikačného a marketingového oddelenia Francúzskeho inštitútu na Slovensku. Priamo vo Francúzskom inštitúte pripravili kreatívne animácie pre deti a mládež a ateliér virtuálnej reality.

„Pre návštevníkov sú tiež pripravené ukážkové hodiny francúzštiny s našimi lektormi,“ dodala Polak. Kultúrny program prinesie vystúpenia a koncerty. „Vystúpi popová speváčka SARIA s kapelou i finalisti súťaže Spievam po francúzsky,“ avizovala zástupkyňa Francúzskeho inštitútu.

Upozornila tiež, že pri príležitosti Letných olympijských hier v Paríži 2024 bude do programu zaradené aj breakdance vystúpenie, keďže práve breakdance bude v Paríži prvýkrát súčasťou súťažného programu letnej olympiády.

Oslava francúzskeho štátneho sviatku v Bratislave sa koná už dvanástykrát, od roku 2011 podujatie organizujú Francúzske veľvyslanectvo v Bratislave, Francúzsky inštitút na Slovensku a Francúzsko-slovenská obchodná komora.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie