fbpx

V Thermalparku Dunajská Streda sa topilo dievča. Pod hladinou bojovalo 7 minút

Reklama
Na snímke Thermalpark Dunajská Streda. Zdroj: FACEBOOK/Autobusáci Karel & Karel

V Dunajskej Strede sa odohrala scéna ako z hororu. V Thermalparku sa kúpala v bazéne tínedžerka, ktorá keď sa ponorila pod hladinu, viac ju nevideli. Údajne dostala epileptický záchvat a pod vodou strávila až 7 minút, píše portál cas.sk.

Iba 14-ročnú Lauru zachraňovali návštevníci, plavčíci i privolaní záchranári. Dievča skončilo v nemocnici v Bratislave. Momentálne sa nachádza v stabilizovanom, ale vo veľmi vážnom stave.

„Operátor tiesňovej linky 155 vyslal ambulanciu RLP a záchranársky vrtuľník k maloletej pacientke, ktorá sa topila. Po úspešnej resuscitácii bola letecky transportovaná zaintubovaná na umelej pľúcnej ventilácii do Národného ústavu detských chorôb,“ povedala Petra Klimešová, hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

Udalosť vyšetruje polícia

„Vyšetrovateľ kriminálnej polície začal vo veci trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví,“ povedala Zlatica Antalová, krajská policajná hovorkyňa v Trnave. Nešťastím sa vážne zaoberá aj vedenie kúpaliska.

„Zatiaľ prešetrujeme presné okolnosti toho, čo sa stalo a ako. Údajných informácií máme viac a sú protichodné. Ani sám v tom nemám jasno,“ hovorí riaditeľ kúpaliska Gabriel Somogy a pokračuje:

„Polícia bola na miesto privolaná a vypočuli viacero svedkov a účastníkov, sme súčinní pri vyšetrovaní, všetky podklady sme poskytli, aj kamerový záznam, je aj v našom záujme, aby sa to vyjasnilo. Vieme len to, že sa mladá slečna ponorila pod vodu, zdržala sa tam viac, ako je zdravé. Bola vytiahnutá a bola jej poskytnutá prvá pomoc, privolaná záchranná služba ju resuscitovala a potom sa stabilizoval krvný obeh a bola odvezená do nemocnice v Bratislave.“

Na mieste nešťastia v tom čase boli plavčíci, ktorí zasiahli okamžite. „Oni dobehli, riešili prípad, ale ako to presne bolo a kto čo robil, k tomu sa neviem vyjadriť. Pevne verím a prajem dievčine, aby sa jej stav stabilizoval, zlepšil a neostali jej trvalé následky, želáme jej i rodičom veľa síl a pozitívnej energie,“ uzatvára riaditeľ.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie