fbpx

VIDEO: Desivé zábery z kanadského letiska. Toto by ste po vzlietnutí vidieť nechceli

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: X/Forbes)

Momenty hrôzy majú za sebou cestujúci z letu z kanadského Toronta do Paríža. Boeing 777 spoločnosti Air Canada totiž chvíľu po vzlete vzplanul po menšej explózii motora.

Všetko zaznamenali na kameru zamestnanci letiska. Stroj so zhruba štyrmi stovkami cestujúcich musel núdzovo pristáť, pričom sa nikomu nič nestalo, píše o udalosti web The Sun.

Linka do Paríža z torontského Pearsonovho medzinárodného letiska odlietala v stredu večer. Keď sa stroj odlepil od zeme, vyšľahli z pravého motora plamene. Svedkovia podľa webu The Sun videli niekoľko silných zábleskov hneď po štarte Boeingu.

Plamene sa dostali až k chvostu lietadla. Piloti preto museli obkrúžiť letisko a núdzovo pristáť.

Nikto z 389 cestujúcich ani posádky nebol zranený. Podľa spoločnosti došlo k požiaru kvôli problémom s kompresorom. Po pristátí skontrolovali stroj letiskoví technici „podľa bežných predpisov“.

Lietadlo nevzlietne do tej doby, než prejde detailnou opravou a servisom. Cestujúci odleteli z Kanady v inom lietadle ešte v ten istý večer.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie