fbpx

VIDEO: Na Slovensku nebola pandémia, tvrdí Peter Kotlár. Žiadajú jeho odvolanie

Reklama
Na snímke poslanec Národnej rady SR Peter Kotlár (SNS). Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Údajne pandémia na Slovensku nebola. V parlamente to vyhlásil poslanec za SNS a splnomocnenec vlády na prešetrenie manažovania pandémie Peter Kotlár. Stalo sa to počas mimoriadneho zasadnutia zdravotníckeho výboru priamo pred zdravotníkmi, ktorí počas toho, ako na Slovensku zúril COVID-19, zachraňovali ľudské životy. Opozícia ho preto kritizuje a žiada jeho odvolanie.

Mimoriadny výbor bol zvolaný pre nedávny veľmi kontroverzne vnímaný krok Slovenska. Nedávno sme sa totiž v Ženeve ako jediný členský štát Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) nepripojili k aktualizácii medzinárodných zdravotníckych predpisov.

Prítomný na dôležitom stretnutí vo Švajčiarsku bol aj Kotlár, ktorý sa takýmto krokom následne chválil. V praxi by nám však mohol do budúcnosti skomplikovať prístup k informáciám, či vakcínam. Žiadna iná z vyše 180 krajín sa takto nezachovala.

„V závere môjho vyšetrovania, ktoré prednesiem v septembri, je aj jasný dôkaz toho, že na Slovensku pandémia nebola z hľadiska toho, čo pandémia znamená, z hľadiska incidencie a ostatných merateľných parametrov,“ povedal Kotlár na výbore. Vyvolal tým šok, opozícia sa pýtala, či to myslí vážne. Kotlár odvetil, že „smrteľne“, píšu topky.sk.

Opozícia Kotlára za jeho vyjadrenia kritizuje a žiada jeho hlavu. „Poslanec a splnomocnenec vlády Peter Kotlár neostal svojej povesti nič dlžný. Na dnešnom zdravotníckom výbore povedal, že pandémia nebola. Pred odborníkmi a vedcami, ktorí boli na hosťami na výbore zvolanom opozíciou. Ak takéto argumenty použil aj na pôde WHO, neurobil nám iba svetovú hanbu, ale priamo ohrozil pozíciu Slovenskej republiky pri budúcich rokovaniach,“ uviedol podpredsedu výboru pre zdravotníctvo Oskar Dvořák z PS.

Ministerku zdravotníctva Zuzana Dolinkovú (Hlas-SD) žiadajú, aby zvrátila rozhodnutie, ktorým sa dištancujeme od medzinárodných zdravotníckych predpisov a „aby sa vymedzila voči nebezpečnému konaniu poslanca Kotlára. Izolácia našej krajiny je príliš vysoká daň za koaličnú spoluprácu.“

„Je v záujme Slovenska, aby sme sa pridali k ostatným členským krajinám a boli pri rokovacom stole. Ochrana zdravia občanov nemôže ustupovať bludom poslanca Kotlára,“ dodal Dvořák.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie