fbpx

VIDEO: Nečakaná návšteva v centre Košíc. Diviaky sa prechádzali po frekventovanej križovatke

Na snímkach diviaky potulujúce sa centrom Košíc. Zdroj: Facebook/Košice:Dnes, reprofoto/tvnoviny.sk

V centre Košíc mali obyvatelia nečakanú návštevu. V meste totiž pobehovali diviaky. Narátali ich pätnásť a v Starom Meste Košíc ide o prvý takýto prípad. Informoval o tom portál tvnoviny.sk.

Diviaky sa pohybovali po frekventovanej križovatke, miestni zalarmovali políciu. Tá ich následne vyhnala smerom do lesa.

Črieda diviakov sa prechádzala po križovatke na Festivalovom námestí okolo druhej ráno. „Prvýkrát v živote som videl takú svorku diviakov a ešte v centre mesta. Som nevedel, či som taký unavený z roboty, alebo to je naozaj,“ povedal prekvapený Samuel pre tvnoviny.sk.

Je to ich premiéra

Igor Petrovčík, starosta košického Starého Mesta potvrdil, že čo sa týka spomínanej mestskej časti, diviaky tam mali premiéru. Pravidelnejšie ich je totiž vidieť na okraji sídlisk, niekde blízko lesa.

Z križovatky si to namierili medzi rodinné domy, kde ich zachytila bezpečnostná kamera. Vyhnať ich nakoniec museli mestskí policajti. „Nie som z toho nadšený keďže pozerám na bezpečnosť občanov, vyviniem tlak na okresný úrad aj poľovnícke združenia aby sa niečo také neopakovalo,“ dodal Petrovčík.

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie