fbpx

VIDEO: „Smart“ električka zrazila na priechode niekoľko ľudí aj napriek tomu, že mala moderný bezpečnostný systém. Hlásia zranených

Reklama
V Petrohrade zrazila niekoľko osôb na priechode pre chodcov „inteligentná“ električka. Zdroj: Reprofoto/ AFP

V Petrohrade zrazila niekoľko osôb na priechode pre chodcov „inteligentná“ električka, ktorá by sa mala zastaviť, keď sa na koľajniciach ocitnú ľudia alebo nejaká prekážka, informuje portál Meduza.

Podľa zdravotníckej komisie sa pri nehode na Nalikajskej ulici na križovatke s Odoevským ulicou v dôsledku zrazu električky zranili traja ľudia. 45-ročná žena vo vážnom stave bola hospitalizovaná do Mariinskej nemocnice, mužov 22 a 42 v stredne ťažkom stave previezli do nemocnice Elizabeth.

Ako sa uvádza v Komzdrave, ženu museli vytiahnuť priamo spod električky.

Ruská prokuratúra zverejnila aj videozáznam nehody, na ktorom vidieť električku, ktorá v plnej rýchlosti narazila do skupiny ľudí prechádzajúcich cez cestu. Chodci mali v tom čase zelenú na semafóre. Električka prudko zabrzdila až po zrážke, informuje web Mignews.

Podľa polície vodičovi električky zlyhali brzdy. Išlo o električku s retro dizajnom, ktorý má pripomínať električky z 50. a 60 rokov. Tieto prostriedky petrohradskému dopravnému podniku začal až vlani dodávať ruský výrobca Uralvagonzavod.

Moderný bezpečnostný systém

Správa Petrohradu predtým informovala, že tieto „smart električky“ disponujú moderným bezpečnostným systémom, vyvinutým na základe ruskej technológie Cognitive Pilot. Tá je určená pre autonómne dopravné prostriedky a založená na umelej inteligencii.

Táto technológia má napríklad sledovať stav vodiča a sama zastaviť električku, „ak vodič stratí sústredenie alebo ak sa na koľajniciach ocitnú ľudia či predmety“.

Petrohradské úrady zakúpili električku pomocou pôžičky pridelenej mestu v mene ruského prezidenta Vladimira Putina.

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie